Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hordhatok-e magamnál bicskát...

Hordhatok-e magamnál bicskát közterületen?

Figyelt kérdés

[link]

Egy 91 mm hosszúságú (zárt állapotban) victorinox bicska.

Hány éves kortól tehetem meg?

Kell hozzá engedéj?

Ha kiskorú vagyok akkor szükői engedéj vagy ilyesmi?



2019. jan. 13. 20:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan 8 centis vágó/szúróhossznál rövidebb, nem rugós lehet nálad.

Késre nincs engedéLY.


Amit belinkeltél, az hivatalosan tilos. Valójában meg hord nyugodtan.

2019. jan. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Mi a fene az az engedéj?


Tegyünk valamit tisztába! 70 centes bozótvágókés is lehet nálad közterületen, csak használatra kész állapotban nem. Ha a táskád mélyén lapul a bicskád, tokjában, az szabályos. Övedre tűzve nem. A bozótvágó kés a kocsid csomagtartójában, tokjában ott lehet, az anyósülésen nem.

A törvényesen vásárolható vágószerszámok hogyan kerülnek haza, ha nem lehetne nálad?

Veszel egy kenyérvágó kást, s otthagyod emlékbe a boltnak?

2019. jan. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Gyakorlatilag késből szinte bármilyen lehet nálad. A durvábbaknak (pillangókés, rugóskés, dobókés) tokjában kell lenni ha nálad van. Machete, ilyesmi azért ne legyen a kezedben forgalmas közterületen. Meg ólmosbotra boxerre harapnak arendőrök.
2019. jan. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

A 2esnek zöldkéz!


Kérdezőnek:

Ez az engedély èrdekes!

Hogy is jut eszedbe ilyet kèrdezni amit eleve törvény diktál HOGY IS LEHETNE TÖRVÉBE ÜTKÖZŐT SERTŐT ENGEDÉLYRE KATEGÓRIZÁLNI

jóhogy nem már előzetes engedéllyel leszúrni is lehet vele


Hol élnek ezek az emberek?! Elképzelni nem tudom ezt a gondolkodást! Ezt a logikátlansàgot ha màr a törvénnyel nincs tisztába legalább logikája lenne.

2019. febr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves 4.

Én nem vagyok az a fröcsögős, beszólogatós típus, de a tiéden megakadt a szemem.

Elsősorban, ami a legnagyobb hiba, nem válaszoltál a feltett kérdésre, sőt, semmi használhatót nem tettél hozzá.

Másrészt számos értelmező szótár fellapozása után sem teljesen érthető a kommented, de te biztos érted, és hát nyilván az a lényeg hogy csak te értsd.

Harmadrészt, ami még gond is, tévedsz. Az engedélynek a nevében benne van az "enged" szó, mivel valami egyébként törvényen kívüli dolgot megENGEDnek nekünk, ha van engedélyünk. Leszúrni valakit valóban nem lehet, ezt te is jól látod. Fegyverviselési és fegyvertartási engedélyek azonban léteznek. Nem mind itt, Magyarországon, de attól még van. Ráadásul különböző fegyvernemekre különbözőek vannak.

2019. febr. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!