Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek abban az esetben,...

Mit tegyek abban az esetben, ha édesanyám rendszeresen ittas állapotban bántalmaz lelkileg és esetenként fizikailag?

Figyelt kérdés
Születésem óta csak édesanyámnak élek, és már kisebb koromban is voltak gondjai az alkohollal. Régebben csak heti 1-szer ivott, de az utóbbi kb. 3 évben rászokott a heti többször történő ivászatra. Ő ezt normálisnak tartja, alkalmi ivásnak hívja. Ha szóba hozom, hogy ez nincs rendben, nekem támad, hogy kis ringyó létemre mit pofázok bele az életébe. Régen, a Facebook fiókomba rendszeresen belépett és az én nevemben irogatott másoknak, és a profilomat is rendszeresen változtatgatta. Ezt sikerült azóta orvosolnom. Másik szokása, hogy Facebookon fenyegető leveleket ír nekem részegen, hogy takarodjak el otthonról, ezér, meg azért. Ez nem egy gyakori szokása, nem is nagyon szokás, mert ilyen kb. 3-szor történt, és az utolsó ilyen üzenete is több mint 1 éve volt. Van, hogy beront a szobámba, és elkezd velem ordibálni az éppen aktuális baja miatt, majd többször pofon vág, vagy a fejemet üti. 3 bátyám van. 1-nek családja van és sosem volt felhőtlen vele a viszonyom. 1 másiknak nemrég volt az esküvője és vele sem feltétlen vagyok közel. A 3. az akivel a legközelebbi a viszonyom. Ő a legidősebb is. Egyszer ráírtam ezzel kapcsolatban, (nem egy városban lakunk, ezért nem tudtam volna vele erről szemtől-szemben beszélni) hogy hozzá költözhetnék-e, de elutasította, mondván, hogy csak rosszabb lenne. Több családtaghoz nem feltétlen tudok fordulni, a tanáraimmal pedig az a baj, hogy akiknek akár egy kis intést is tettem, hogy gáz van és segítséget kérnék, nem hittek nekem. Anyukám tanító nő, és rengeteg tanáromat ismeri. A tanárok jó véleménnyel vannak róla, plusz, anyukám eléggé színészkedő. Ahol tanít, ott azért nem veszik észre a problémát, mert ott nincs is. Minden hétköznap reggelem úgy indul, hogy anyukám öklendezése, esetleg hányása ébreszt fel, és mire beér a munkahelyére, valószínüleg elmegy a másnaposság és egy bűbájos szerepet vesz fel. Tehát lelki terrorral fordulnék elsősorban ide, mert nem tudom, hogy a pofon, vagy a fejre ütés mennyire számít komolynak ahhoz, hogy a fizikai bántalmazást is ide soroljam.

2019. jan. 15. 21:32
 1/3 anonim ***** válasza:
13%
Szép mese, megkönnyeztem az ellentmondásokkal együtt. De gyakorolj, fog ez menni.
2019. jan. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Kedves kérdező,


nagyon bátor vagy, hogy le tudtad írni a fentieket, tudnod kell, hogy nem a te hibád és semmilyen módon nem a te felelősséged, ami veled történik. A pofon és a fejre mért ütés is fizikai bántalmazásnak számít, amivel szemben zéró tolerancia van érvényben Magyarországon 2005 óta, tehát anyukád bűncselekményt követ el, amikor megüt téged. Azt tudom ajánlani neked, hogy hívd fel a Kék Vonal alapítvány számát, ők tudnak neked segíteni: 116-111, ingyen tudod hívni őket. Aki még opció lehet, az a háziorvosod, vele milyen kapcsolatban vagy? Neki kötelessége volna jelenteni, ha fizikai bántalmazás nyomait észleli. Remélem, hogy valamelyik opció segítségedre lesz. Tarts ki, ha szeretnél nekem is bármikor írhatsz!

2019. jan. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ABoldogságNemMotivál válasza:

Szia,


Sajnos én is nagyjából egy cipőben járok veled, szóval utána kellett néznem a dolgoknak. Van egy ilyen egyesület, a NANE, ami direkt ezzel a témával foglalkozik. Érdemes lenne talán őket felhivnod, vagy az iskolapszihológust felkeresni.. Az összes pszichológust törvény kötelezi a titoktartásra, szóval tényleg lehet hogy az lenne a legbiztonságosabb.

2019. febr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!