Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A moly "csak" a pamutárut...

A moly "csak" a pamutárut rágja meg a szekrényben?

Figyelt kérdés
A gardróbban találtam molylepkét. Félek, hogy minden ruhaneműt megrongál. Levendula-zsákocska és levendula-olaj van a ruhák között.Féltenem kellene a többi ruhát is? Pl. ami nem 100% pamut, azt is? Mit javasoltok ami hatékonyabb, (ütősebb) és nem szeretik a molyok?

#ruha #védelem #takaró #moly #Pamutneműek #ágyhuzatok
2019. jan. 18. 14:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


A 100% pamutot (tulajdonképp megrágják a kevert, valahány százalékos pamut anyagokat is) előszeretettel eszik, a műanyagot-műszálas ruhát viszont pete lerakásra használják.

A ruhamoly ellen a védekezés: nem bírják a levendulát, amit kis gézes csomagban vegyíthetsz fahéjjal, fekete borssal, ürömlevéllel, szagos mügével. A leghatásosabb persze a naftalin, amivel a ritkábban hordott ruhákat szokás eltenni, de ennek a szaga nemcsak a molyokat képes elriasztani.

Nem bírják a levendulát, amit kis gézes csomagban vegyíthetsz fahéjjal, fekete borssal, ürömlevéllel, szagos mügével.

Áztass vatta labdácskákat egy kevés levendula, cédrus, rozmaring, citromfű, szegfű, vagy eukaliptuszos illóolajba. Amikor a labda száraz tapintású lesz, helyezd el őket a fiókokban. Fontos, hogy egy-két hónap után frissítsd a labdácskákat, az erős illatok jobban taszítják a molyokat. A másik hatékony megoldás, hogy szárított növényeket teszel kis zsákokba, és ezeket helyezed el a gardróbodban. Tegyél szárított levendulát, rozmaringot, és rózsaszirmot egy zsákocskába, és lógass be egy-két tasakkal a szekrényedbe. A szárított mentalevél szintén nagyon erőteljes molyriasztó, helyezz néhány levelet egy tasakba, majd tedd be a ruhák közé.Vagy hatásos még a narancs és szegfűszeg.

A levendula (szárított növény, illóolaj, füstölő pálca) ellenük bevált molyűző, és a legismertebb.

Létezik feromonos csapda, pl. a DM boltjaiban is kaphatók ilyenek, de bármely drogériában, háztartási boltokban is beszerezhető.

2019. jan. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A levenduláról annyit, hogy én betettem a szekrénybe egy levendulát tartalmazó papírzacskót, és bebábozódott molyokat találtam benne…
2019. febr. 27. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!