Kálvin Tamás kérdése:

Lehetek altiszt?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy milyen szemmel lehet jelentkezni altiszti akadémiára Szendenrere? Nekem -3 dioptrias a szemem és kontakt lencsés vagyok ebben az évben érettségi zem majusban de a jelentkezést már le kell adni február 15 ig a suliba. Kizáró ők a -3? Ha igen mit tehetek?

2019. jan. 18. 14:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A 3-nál NAGYOBB szokott kizáró ok lenni a fegyveres testületeknél. Bár én már jó rég próbálkoztam, azóta változhatott.

Mit tudsz tenni ha ez van? Szemműtét. De nem kell előre megcsináltatni, majd csak ha mondják, hogy nem jó így. Még lehet, hogy dokit is tudnak ajánlani.

Nekem mondjuk ennyit nem ért meg a Fakabát Rt.

2019. jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jaja, egy lézeres szemműtét rendbeteszi azt, és utána mehetsz. Persze pénzbe kerül, de hát nyilván kapsz is érte valamit.
2019. jan. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3. csak nem gyárlakónak tetszett lenni valaha? :D
2019. jan. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nekem szól, és a gyárlakó a rendőr szlengje, nah, nem lettem végül (meg gyári munkás se) :) Akartam menni egyszer a legnagyobb munkanélküliségben, de aztán közölték, hogy két kizáró ok van, az egyik ugye a szem, ezen lehet javítani, másik meg a testmagasság, amin nem.


Nekem csak a rövidlátásommal volt baj, mondták is, hogy miért nem műtetem meg, de én már csak olyan vagyok, hogy nem szeretem, ha a szememet csesztetik. Meg az járt a fejemben, hogy lehet, hogy majd szükségem lesz rá egyszer, öregen, mikor már szódásüvegtalpat kéne hordani, de nem tudom akkor megcsináltatni mikor kéne, mert korábban már műtötték. Egyébként fogalmam sincs, hogy ez így van-e, mindenesetre bejött mellé megint csak az 1. pont, hogy ne cseszegessék a szememet, ha nem muszáj :P

Szóval mondtam, hogy kösz, nem, és kerestem másik munkát. Bár sokára jött össze, de végül összejött.


Na, az egyik srác akivel együtt mentünk be az eligazításra annak idején, annak viszont a magasságával volt a baj. Szóval töpszli volt. Fel is volt háborodva rendesen, mikor mondták, hogy hát sajnáljuk. Én nem tudom, miért gond ez, láttam én már rendőrségi SMART kocsit is :P Meg igazán kialakíthatnának valami nyújtógépet a középkori kínzóeszközök mintájára :P

2019. jan. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem, a gyárlakó mást jelent. Annak idején a Fakabát Rt. elnevezés egy blogon jelent meg, azért gondoltam, hogy azt olvastad.
2019. jan. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Jaaa, a Tomcat portáljára gondolsz :) Hát nem voltam "gyárlakó", de persze hogy olvastam, és valszleg onnan jutott eszembe a fakabát rt, ja.

De hát ki nem olvasta? :D

2019. jan. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,és még lenne egy kérdésem ha eltitkolok egy betegséget annak milyen következményei lesznek? Nagyon katona akarok lenni! És ez nekem egy álom (egy élet cél) és ha kell inkabb hazudok érte,ezért is érdekel!
2019. jan. 18. 17:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: hát jó eséllyel kiszűrik azt a fizikai vagy pszichológiai teszteken, ha megállapítható.


Egyébként meg milyen következménye lehetne? Ha az elején derül ki, fel se vesznek, ha meg később derül ki, és az kizáró tényező, akkor meg kiszuperálnak.


Azt meg nem kell tudniuk, hogy te tudtál erről korábban is, nemdebár...? Nagy boci szemeket kell mereszteni, mikor közlik, hogy tééényleg, ez van, komoly?


De egyébként nem is lennél köteles elmondani senkinek, mivel ez különleges személyes adat.

2019. jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tourett-es vagyok de nem olyan mértékben aki nem bír fullra magával mert ezred masodpercenkent pörög....ha kell vissza tartom 1-2 percig utana kijön 1-2 kisebb ha vissza fogom,de ha eltitkolom nem lesz belőle semmi nem? Meg kisebb tikkel át engednek?
2019. jan. 18. 18:25
 10/12 A kérdező kommentje:
?
2019. jan. 21. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!