Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért helyszínelnek órákig...

Miért helyszínelnek órákig egy egy baleset után a rendőrök?

Figyelt kérdés
Hallgatom a híreket, elütöttek egy nőt a zebrán. A sofőr elismerte, hogy figyelmetlen volt, akkor minek kell még órákig vizsgálni a dolgokat?
2019. jan. 18. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Megnézik ilyenkor a felnyomokat,mennyivel mehetett,szándékos volt e,a tanukat kihallgatják! Tök jogos,hogy nem adnak az ember szavára aki bármit mondhat.Figyelmetlen volt ..na puff.Ha kiderül,hogy azért mert épp a telefonját nyomkodta,vagy szar az autóján a fék,akkor azért több bünti jár
2019. jan. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Éééértem! Köszönöm a válaszod!
2019. jan. 18. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a beismerést később nyugodtan visszavonhatja, és akkor bizonyítékok híján fel kéne menteni.
2019. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 TappancsMancs ***** válasza:

Igen visszavonhatja pl zavartságára hivatkozva, az is lehet, hogy megfenyegették és azért mondta azt amit.


Amúgy nagyon sok mindent vizsgálnak és az sok idő is és mindent rögzítenek, mivel úgy később is tovább vizsgálható az ügy. Ömlesztve ilyeneket:


Röviden mindent vizsgálnak és jegyzőkönyvet vesznek fel. Elsősorban bűncselekmény gyanúja vagy rendkívüli halál esete az ami első.


Szabályos vagy szabálytalan vezetés történt -e, és az gondatlanságból vagy szándékosan. Kinek milyen részvétele volt a balesetben, a személyük, adataik, tartózkodási helyük. Hány és melyik jármű vett részt a balesetben, azok vezetői és adatai.



Lehetett és van e közúti akadály az úton, egyéb lehetséges felelősök mint járókelő vagy másik autó motor, vadállatok, útra leszakadt vezeték és bármi amit találnak a helyszínen.


A vezető/k és résztvevők szondáztatása és beszámíthatóságának vizsgálata.


A nyomok fényképezése és mérése, iránya, helyszínvázlatot is készítenek róla.


Milyen sérülés és kiknél történt és annak mértéke, és orvosi segítség hívása, valamint tűzoltóság és egyéb szerv hívása.


Keletkezett -e kár bármiben, üzletkirakat vagy közterületi kár, parkoló járművek, van e a helyszínen veszélyes anyag, mint robbanó, sugárzó, túzveszélye és egyéb anyag, és minden amit ott látni lehet.


Kihalgatják a tanukat és arról is jegyzőkönyvet vesznek fel, valamint az adataikat.


Történt e segítségnyújtás elmulasztása vagy testi sértés, akár gondatlanságból is.


Van -e eltűnt személy vagy aki távozott a helyszínről és felelőssége van a történtekben és az ismeretlen adatainak gyújtése.


Útelzárás szükségessége esetén is intézkednek, kijelölik az elterelő utat és értesítik az út kezelőjét ha szükséges.


Ha tömegszerencsétlenésg történt akkor ügyész is jelen van a helyszínen, de intézkednek a megfelelő létszámú rendőri erőt illetően.


A helyszín lezárása és váltoratlanságának biztosítása, valamint minden érték őrzése.


Időjárási tényezők rögzítése.


A helyszínt megváltoztatták -e a kiérkezésig és ki és mit és miért.

2019. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
Szóval nem csak körbenéznek.
2019. jan. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:
Kicsit még a kérdésre konkrétabban, kiderülhet az is, hogy nem is ő volt a sofőr, vagy nem ő hibázott. Az is lehet gyorsan el akar valamit leplezni és azért mondja, hogy ő volt a hibás. Ezer oka lehet. Mentene valakit és átvállalja, de lehet ő csak utas volt. Stb.
2019. jan. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok.Egyszer álltam egy stoptáblánál és szemtanuja voltam egy robogós gázolásnak,ahol ő volt a hibás mert szépen kikanyarodott az autó elé. A mentőket én hívtam,igaz még 20an megálltak aztán de nyilván maradtam.A helyszínelő még azt is kérte így gyalogosan mutassam meg hol is álltam pontosan és megrajzolta.Utólag kiderült az autós 50 helyett 70nel ment és hibásnak is ítélték mert ha lassabban megy ,még akár meg is tudott volna állni..hiába ismerte be a robogós,hogy ő volt a hibás. 2 óra utá engedtek el minket.Ja és ott az egyik járókelő is hibázott,mert a rendőrök kiérkezése előtt elvitte a robogót az út közepéről,hogy tudjanak haladni az autósok.Szóval nagyon nem egyszerű a dolog ilyenkor..
2019. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
7-es ez hasznos példa.
2019. jan. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!