Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1 hónapja meghalt anyukám és...

1 hónapja meghalt anyukám és nem tudom feldolgozni, mi az ami segíthet?

Figyelt kérdés
Anyukám rákban halt meg, nem csak az anyukám volt hanem a legjobb barátom is. A temetést átéveszeltem erős voltam, de ahogy telik az idő egyre gyengébb vagyok és egyre jobban magamba fordulok, emiatt az egyetem is nehezebben megy, nem tudok koncentrálni semmire sem, összetörtem. 19/L

2019. jan. 18. 19:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom.

Sokáig fog tartani az biztos.

De idővel sokkal könnyebb lesz.

Sokat mozdulj ki legyél a barátaiddal de egy hobbi ami leköt azis sokat segit.

2019. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Isten nyugtassa édesanyádat! Együtt érzek veled, kedves Kérdező :/ Remélem, nem szenvedett sokat.


Ha nem sírtad k magad, sírd bátran! A visszafojtása akár szívritmuszavart is okozhat. Keresd meg azt az embert, akiben megbízhatsz, aki vállán kisírhatod magad, és tedd meg.


Ha fél év múlva sem csökken a fájdalmad, akkor veszteségfeldolgozó gyászmunkára lesz szükséged.


Jobbulást!

2019. jan. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

veszteségfeldolgozó gyászmunka.

Ki fejtenéd mi ez?

Nem kotekszem csak ez nekem új.

2019. jan. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

kettes vagyok


Önsegítő (ált. pszichológus v mentálhigiénés szakember által vezetett) gyászmunka csoport az, ami a veszteséget szenvedett egyén érzelmi terheit csökkenteni próbálja, az elakadásaiból kimozdítja stb. Létezik gyászmunka egyéni terápiában is.


Tudom, hogy nem kötekedni próbáltál, kedves hármas választ adó.

2019. jan. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. Köszi.

Nem tudtam h létezik ilyen.

2019. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Így, fél év elteltével sem javul a helyzet? Pedig van hogy egyszerűen az idő múlása automatikusan begyógyítja a sebeket, akkor is, ha semmit nem teszel. Foglald el magad, vesd bele magad a nyárba és lazíts! Anyukád nagyon szomorú, ha fentről lenéz és azt látja, hogy ennyire magadba fordulsz. Ő is azt akarja, hogy éld az életed és legyél boldog. Ezért küzdött 19 évig. Na hagyd cserben! :)
2019. júl. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt eléggé jókat írnak; [link]


Őszinte részvétem! Off; szívesen megmutatnám ezt, a "24 évesen már öreg vagyok, mi értelme az életemnek?" kérdések 0 problémával rendelkező picsogó kiíróinak. :/

2019. júl. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. így lassan 10 hónap után már

"megszoktam", hogy nincs de feldolgozni sosem fogom teljese,voltam pszichológusnál és nagyon sokat segített.

2019. okt. 8. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!