Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha bélyegeket szeretnék...

Ha bélyegeket szeretnék gyűjteni hobbiból, honnan tudnék felszerelést (a mappáim régiek, szétjöttek, csipeszem nincs) venni? Illetve bélyegeket? (Nem darabonként, hanem mondjuk pár ezerért 100-200-darabot)

Figyelt kérdés
2019. jan. 18. 19:38
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Itt vannak hasznos infók kezdőknek is:

[link]


Itt is nézz körül, több link is van:

[link]


Albumot a gyűjtéshez, én annak idején papír írószerben vettem, sőt bélyegeket, gyűjteményeket is lehetett fóliázva venni egy kartonlapon. Nem tudom, ez ma még így van-e?

DE egy biztos: bár a postán kapni minden kelléket, ott legfeljebb első nap bélyegzéses borítékokat érdemes venni, mert az album, meg a csipesz is elég drága náluk. Pl. szerintem nem éri meg 3500-at kidobni egy olyan csipeszre, amit behelyettesíthetsz egy olcsóbb változattal. Bélyeg szakboltok általában még most is léteznek, lásd a második link csoportot. Olyan helyeken lehet kapni több bélyeg csomagot is viszonylag olcsón.

Ha érdekel, esetleg még ott a vatera, ott is szoktak bélyeg csomagok lenni.

Legyél boldog filatelista. :) Még ha nem is lennél profi bélyeggyűjtő, de időtöltésnek is hasznos. :)

2019. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!