Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ma felhívta valaki egy nagynén...

Ma felhívta valaki egy nagynénémet, és előadta neki hogy engem elraboltak és váltságdíjat követelnek. (? )

Figyelt kérdés

Nagynéném nincs fent közösségi oldalakon, kb.300 km-re lakik tőlem, és eddig egyszer beszéltem vele a telefonomon. Honnan tudják a csalók, hogy nekem ki a rokonom? Vagy honnan van meg nekik a telefonszáma?

Ilyenkor feljelentést kell tenni?



2019. jan. 19. 23:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Be is mondtak a konkret neved, adataid, v csak ugy altalanossagban beszeltek az “ elrabolt” szemelyrol? Ha utobbi, akkor csak bloff.
2019. jan. 20. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem bemondták a nevemet, de majd ma beszélek vele, mert későn történt és szüleimtől kérdezték, hogy mi van velem.
2019. jan. 20. 00:07
 3/6 anonim válasza:
95%
Ez durva! :D Majd írd le h mi volt kíváncsi vagyok:D
2019. jan. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismert csalási forma. Elég, ha a közértben meghallják, hogy beszélget egy másik öregasszonnyal és mondja, hogy "Sanyikát, az unokámat..." - követik hazáig, megvan a cím, tudakozóból / telefonkönyvből megvan a telefonszám. Millió változat ismert.

Rendőrséget értesíteni, ideális esetben rajtaütnek az elkövetőn.

2019. jan. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
2019. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Vezetékes telefonon hívták fel, kb 22:30 körül amikor már ágyban volt és azt próbálták előadni az én nevemben, hogy elraboltak az arabok és ha éjfélig nem küldenek pénzt akkor elkezdik levágni az ujjaimat(vagy mi). Nagynénémnek a csaló hangjáról én jutottam eszébe, rákérdezett a keresztnevemre, hogy én vagyok-e és rávágták, hogy "persze, nem ismersz meg?", és hogy ne szóljon senkinek mert illegális dologba keveredtem :D

Nagynéném férje felhívta a szüleimet, hogy mi a helyzet, így amint megtudták, hogy nem történt semmi velem, letették a telefont.

2019. jan. 20. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!