Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a vélemény a pausz papírról?

Mi a vélemény a pausz papírról?

Figyelt kérdés
Minden nyomtatóban használható? Mennyire vékony? Miből van pontosan? Könnyen szakad, nagyon finomkodni kell vele, vagy van olyan masszív, mint mondjuk egy nyomtató lap? Gondolom nem vízhatlan ez sem? Sajnos még nem fogtam kezemben, esküvői meghívónak tetszene, amiért átlátszós. Ragasztó fogja? Válaszokat nagyon köszönöm! 😊

2019. jan. 20. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A hivatalos neve: pausz, a közönséges neve: zsírpapír.

Mennyire vékony? Mint egy átlag lap, nem annyira vékony, és kényes, mint a selyempapír. Nyomtatóban nem tudom, hogy használható-e, mivel víztaszító tulajdonságú egy bizonyos mértékig. Könnyen szakad? Annyira nem. Bár az ember ösztönösen finomabban bánik vele az átlátszósága miatt. Ragasztó fogja. Legalább is a cellux tuti, és a technokol rapid. Többiről nem tudok nyilatkozni, mert nem használtam másokat pausz papírhoz.

Remélem valamennyit segítettem.

2019. jan. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A pauszpapírnak semmi köze a zsírpapírhoz.


Kedves kérdező! A számítógépes kiadványszrrkesztés hajnalán néhány tízezer ívet elhasználtam belőle lézernyomtatóban.

Még korábban nyomdai fotósként rengeteg pauszra készült tusrajz ment át a kezemen.

Gond nélkül lehet rá nyomtatni.

Ha elázik, már nem nyeri vissza eredeti alakját.

Léteznek áttetsző és átlátsz fóliák, amelyekre lehet nyomtatni, s köztük vízállóak is találhatók.

2019. jan. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy semmi köze, de ez a népies neve.

Tudom, hogy a zsírt magát, másféle csomagoló anyagba tekerték.

Annak viszont örülök, hogy én is megtudtam: lehet rá nyomtatni.

2019. jan. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csak mert láttam a neten esküvői meghívókat és azok között volt pausz papírra nyomtatott, kémcsőben átadós. Magamnak szeretnék csinálni hasonlót, ezért érdekel, hogy mennyire kényes, mert én pergamen jellegűre szeretném elkészíteni, 2 végén 8mm vastag fa pálcára ragasztani és 2 irányból feltekerni.
2019. jan. 21. 08:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem működni fog vele a pergamen szerű meghívó. Remek ötlet, sok sikert hozzá! :)
2019. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. jan. 22. 06:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!