Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » El tudja venni tőlem jogi úton?

El tudja venni tőlem jogi úton?

Figyelt kérdés

A párom édesanyjától ajándékba kaptam egy 100.00 Ft értékű háztartási eszközt. A készülék számlája az én nevemre lett kiállítva és a párommal közösen lakott lakás címén szerepel.

Sajnos kiderült, hogy a kapcsolatunkban van egy harmadik fél, vagyis megcsalt a párom. Éppen költözés előtt állok és ezt a készüléket szeretném magammal vinni, hiszen én kaptam. Viszont az anyósom vissza akarja kérni és bírósággal fenyegetőzik, (ha nem hagyom neki ott). Márpedig nem szeretném otthagyni.


Lehetséges az, hogy a bíróság elveszi tőlem? (nem tudja bizonyítani, hogy az anyagi hozzájárulást ő adta hozzá, hiszen ami bizonyító erejű az nem az ő nevén van)


Előre is köszönöm szépen annak aki segít nekem! :)



2019. jan. 21. 17:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Laikusként azt mondanám, hogy nem, mivel ajándék volt, de ha tuti biztos akarsz lenni, akkor írd ki újra ezt a jogi kategóriába, ahol szakemberek vannak.

2019. jan. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!