Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha én küldök egy csomagot...

Ha én küldök egy csomagot postán akkor rá kell írni a csomagra a címet és a nevet vagy majd ott a postán ráteszik?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%
Rá kell írnod. A posta nem foglalkozik a cím felírásával. Ők csak a bélyeget teszik rá.
2019. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%

Az elsö hülyeséget ír csomagra nem bélyeg megy, hacsak nem 2 kilón belul van és külföldre megy levélként.

Ráírhatod, de csinál a kezelő cimiratot a gépen a csomagnak, amin rajta lesznek a feladó és a címzett adatai.

2019. jan. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Ha ténylegesen csomag akkor felvételkor tesznek rá címiratot. Ennek ellenére nem árt ha a burkolatra ráírod a feladót és a címzettet is, mert volt már olyan a történelemben, hogy a címirat leesett, és ilyenkor elég problémás megkeresni a küldeményt.
2019. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Meton ***** válasza:
58%
Ha a neten rendeled meg a csomagfeladást, akkor olcsóbb, de magadnak kell címiratot nyomtatni. Ezt a postán felragasztják. Postán én nem címeztem még csomagot, de kicsit drágábban ott is nyomtatnak címiratot. Ettől függetlenül nem árt, ha a csomagra is felírod a címet, vagy legalább egy telefonszámot arra az esetre, ha a címirat megsemmisülne, vagy megsérülne.
2019. jan. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Meton ***** válasza:
58%

Itt lehet megrendelni, ha valakit érdekel. Kiszámolja a díjat is, postán már csak be kell adni a címiratot és fizetni.

[link]

2019. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Érdemes a címzést a csomagolás alá, a csomag tetejére is egy külön papírra felírni. Ha bármi okból olvashatatlanná válik a címzés, esetleg felnyitják, és megtalálják.
2019. jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Postán csomagkezelőként dolgoztam régen, sok csomagot vettem fel, és kézbesítettem is. Ha azóta nem változott a dolog, akkor rá kell írni jól olvashatóan.

Halál az, amikor az a kis cetli olvashatatlan, és a halvány "indigós" 3. példányon nem látszik normálisan az utca. vagy akármi. Persze lehet, hogy azóta már számítógépe rögzítik az összes csomag adatát, és a száma, vonalkódja alapján ott van minden, de akkor is.

2019. jan. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Meton ***** válasza:

Jó régen lehettél csomagkezelő, mert már nem használnak sehol indigót. Nyomtatóval nyomtatnak két példányt, az egyiket megkapod, a másikat egy kis tasakba rakják, majd felragasztják a csomagra. Elég masszív a tasak, jól ragad mindenre és nem is szokott megsérülni. A nyomtatás mindig hibátlan. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egy másik csomag megsérti és emiatt olvashatatlan lesz az írás. Elvileg a tasak vízhatlan is, esőben például nem kaphat vizet.

Viszont minden számítógépre kerül, a feladástól kezdve a címzett folyamatosan nyomon tudja követni a csomagját.

Soha nem kérték, hogy a csomagra címet írjak, de valami elérhetőség azért nem árt, legalább egy email vagy egy telefonszám.

2019. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyébként használnak a postán indigót, külföldi csomag felvételenél azt kell kitöltenie az ügyfélnek, 1 marad az övé, egy megy a csomagra, egy pedig a kezelőé.
2019. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Indigót azért tettem idézőjelbe. Hárompéldányos szállítólevél volt és az indigó elvén íródott át a másod - és harmadpéldányra a szöveg, ami már alig látszott. És igen, valóban jó régen voltam postás. Ez a technika már akkor is nevetséges volt, mint ahogy sok más is, és sok tekintetben nem sokat változtak. Nem véletlenül nem akartam tovább ott dolgozni.
2019. jan. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!