Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A X. kerületben hol csinálják...

A X. kerületben hol csinálják meg az apasági nyilatkozatot? Ha kiállítják az apaságit, annak van valamilyen érvényességi ideje?

Figyelt kérdés

Már ideje volna, hogy elmenjünk megcsináltatni az apaságit, de most teljesen összezavarodtam, hogy akkor hová is kell menni. Polgármesteri hivatal? Okmányiroda? Eddig úgy gondoltam, hogy ide kell menni: Állomás utca 26., de most már nem vagyok benne biztos. És ugye az nem baj, hogy a baba nem a X. kerületben fog születni, attól lehet itt csináltatni az apaságit?


Az érvényességgel kapcsolatban meg azért bizonytalanodtam el, mert hónapokkal ezelőtt azt mondták valahol, hogy már akkor lehet intézni, viszont pár napja valahol azt láttam, hogy nem lehet 60 napnál régebbi. Ugyan régebbi kérdéseknél, de itt is mindenki mást ír. A baba április elejére van kiírva, de az is lehet, hogy már március végén meglesz. Azért is lenne jó, ha már most el lenne intézve, mert bizonytalan, mikor kell bemennem a kórházba, lehet, hogy hamarosan ott kötök ki, és akkor nem fogjuk tudni intézni...


Köszönöm előre is a válaszokat! :)



2019. jan. 22. 15:45
 1/2 A kérdező kommentje:
(már megvannak a szükséges papírok hozzá)
2019. jan. 22. 15:47
 2/2 emanuelah válasza:

szülőknek - akik nem házasságban várják babájukat -, ahhoz hogy az apuka nevére kerüljön a baba, a szülés előtt az anyuka lakóhelye szerinti önkormányzatnál (anyakönyvvezetőnél), a bíróságnál, a gyámhatóságnál - külföldön: magyar külképviseleti hatóságnál – nyilatkozatot lehet tenni.

A nyilatkozattétel minden esetben személyesen történik.

A kismama és az apuka egyhangú nyilatkozatát jegyzőkönyvezik és a szülők aláírásukkal igazolják a nyilatkozatuk valódiságát. A nyilatkozat 4 példányban készül.

A nyilatkozat neve: teljes hatályú apasági elismerő nyilatkozat

2019. jan. 26. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!