Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hasznos tanácsokra volna...

Hasznos tanácsokra volna szükségem (? )

Figyelt kérdés

Problémáim vannak a matematikával. 11. évfolyamba járok, minden év végén megkapom a kegyelem kettest, 5. oszály óta. Idén ez valószínűleg nem így lesz, mindig szenvedve írom meg a dolgozatokat, javarészt egyest kapok. Már rengetek barátommal gyakoroltam, mindenki próbálja elmagyarázni, meg is értem nagyrészt, ideig óráig megmarad, aztán a dolgozatokat mindig elrontom. Legutóbb a várt hármas dolgozatom is egyes lett. Úgy érzem, hogy mindent beleadok, önbizalommal ülök a padba ellenőrzésre, de a végeredmény mindig egyes lesz.. Fel kellene mentetnem magam? Nagyon attól tartok, hogy az érettségim, ha így haladunk, biztosan nem lesz meg.

Ezen kívül, ha igen, mi ennek a pontos menete? Meddig tart a folyamat? Lehet egyáltalán még most?


Ezen kívül nagyon vonz a művészi pálya, és nagyon szeretnék rajzból érettségizni. A probléma, hogy szakon vagyok, és szerintem már így is szorít az idő.. Páran azt mondják esélytelen az óraszám miatt, páran azt, hogy meg kell próbálni. Hogyan tudnám megoldani? Lehetséges egyáltalán még?



2019. jan. 22. 17:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem mindenkinek megy a matek, sőt... Muszáj lesz valahogy legalább egy kettest össze hízni, vagy tigrisbukfenc lesz a vége, az viszont becsülendő, hogy ennyire érdekel téged valamiféle művészeti ág!
2019. jan. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, pontosan milyen jellegűek a problémáid, de nem lehet, hogy diszkalkuliás vagy? Lehet, hogy érdemes lenne szakértői véleményt kérni, mert a diszkalkuliások fel vannak mentve matekból.

Ha nem vagy az, akkor sajnos tényleg csak a gyakorlás marad. Előző érettségik feladatsorait gyakorolhatnád, megnézhetnéd a részletes megoldásokat (minden évben megoldják tanárok a neten az összes feladatot), úgy talán jobban megértenéd a jellemzőbb feladattípusokat.

Rajz érettségiről sajnos személyes tapasztalatom nincs, úgyhogy nem tudom, mi kell hozzá, de valamiféle rajzszakkör nincs a sulitokban? Vagy esetleg egy tanár a lakóhelyeden, aki foglalkozik érettségi felkészítéssel? Ha tudsz rajzolni és tisztában vagy a rajz érettségi pontos feltételeivel, akkor szerintem biztos sikerülhet. :)

2019. jan. 23. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!