Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Megérdeklődhetem-e, és ha...

Melangi36 kérdése:

Megérdeklődhetem-e, és ha igen, milyen formában egy távolabbi rokon esetleges elhunytát a temetői gondnokságon, és ha igen, mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
Édesanyám szeretett keresztanyjával/nagynénjével az elmúlt években bizonyos okokból sajnos már nem tartott kapcsolatot. A néni már nagyon idős lehet, ha él is még, a maroknyi még élő, közös rokonnal régen megszakadt a kapcsolat, nem tudunk róluk semmit, hogy tőlük érdeklődhetnénk. Édesanyámat foglalkoztatja a kérdés, vajon él-e még a keresztanyja, de nem mer erről hivatalosan érdeklődni (temetői gondnokságon), mert fél a választól. Arra gondoltam, talán segítség lenne számára, ha én járnék utána, és bármi is a valóság, azt inkább tőlem hallaná.

2019. jan. 23. 19:42
 1/2 bodnar edit ***** válasza:
Nos, szerintem azt kellene először megnézni, hogy anyukád milyen módon tartotta a kapcsolatot. Levélben, vagy telefonon!Ha levélben, hol lakott, voltak e szomszédai. Ha telefonon él e még a szám. Ha nem de volt a tudakozónál meg tudnák adni a cím alapján. Aztán lehetnek e még olyan más rokonok, akik ismerhették a nagynénit, talán ők hallottak róla! Ha nincs ilyen rokon, egy esetleges odautazással/ Ha nem külföldi/ utána lehetne nézni. A temetkezési vállalatnál ugyan név szül. hely, év megadásával utána lehetne nézni, de kérdéses, hogy meghalt e? És nem tudni melyik temetőben temették el! De az ottani önkormányzatnál is lehetne érdeklődni, adtak e ki ilyen halotti anyakönyvi kivonatot, ott van nekik név alapján jegyzékük! Szomorú téma, sok erőt hozzá!
2019. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Köszönöm a hozzászólásodat. Ahogy írtam is, nincs elérhető rokon. Telefonon és személyesen is tartották a kapcsolatot, de a néni a kapcsolatuk végére már olyan mértékben hallássérültté vált, hogy a telefonálás sehogy sem opció. Az teljesen biztos, hogy melyik temetőben (sőt az is, hogy melyik (családi) sírboltban) helyeznék örök nyugalomra, ha sajnálatos módon erre kerülne sor. Még egyszer köszönöm a választ!
2019. jan. 29. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!