Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudok, rendesen le...

Miért nem tudok, rendesen le pengetni egy dalt a gitáron?

Figyelt kérdés

Sajnos még nem találtam gitár tanárt, ezért otthon próbálgatok, youtube videókból tanulni. Tudom szánalmasan hangzik, de nagyon szeretnék megtanulni.



Már egész sok alap akkordot le tudok fogni, és a kotta olvasás is nagyából megy.


Van pár videó amikben ilyen “tábortüzes szinten” megtanítanak le pengetni egyszerű dalokat, de valamiért nem nekem nem úgy hangzik soha.


Az a baj, hogy az akkordokat el mondják, de, hogy, hogyan kell pengetni azt soha.

Mindig lelassítom a videót, és próbálom ki figyelni, hogy föl vagy le pengetnek, vagy csak, próbálom követni a ritmust, de egyáltalán nem hasonlít. Már mindent, próbáltam, 5 különböző dalba bele kezdtem, az akkordok mennek, a váltás megy, de nem bírom le pengetni.


Valaki el tudná magyarázni, hogy pontosan, hogyan is kell ritmust pengetni?



(Csak az egyszerü pengetést, nem értem. Nem a váltó bassszust vagy azt amikor pengetővel fel-le kell pengetni a húrokat. Ezekbe bele sem kezdtem.)



2019. jan. 26. 06:43
 1/8 Bubuka508 ***** válasza:
Konkrét tanácsot nem tudok adni, mert én sem tudok gitározni, nem vagyok zenész. De véleményem szerint a játéktechnika, játékstílus (fel- le pengetés, stb.) csak részletkérdés, ezt egyénileg dolgozza ki magának mindenki, ha már valamennyire haladó szintet ért el. Addig viszont mindenképpen érdemes volna ha nem is zenetanártól, de olyan valakitől, aki zenész, megtanulnod az alapokat. A zene nemcsak abból áll, hogy megtanulsz a hangszeren játszani, az több annál, a tehetségtől is függ, hogy valakiből zenész válhat-e. Én is tudom pl. a sakkban, hogy a bábukkal hogy kell lépni, sakkozni mégsem tudok, a kettő nem ugyanaz. Először ezt tisztázd, hogy érdemes-e foglalkoznod vele, van-e esélyed arra, hogy a saját szórakoztatásodnál magasabb szintre fejlődj, ehhez pedig egy hozzáértő segítsége kell, a netes videók kevesek hozzá.
2019. jan. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A legfontosabb hogy skálázál nagyon nagyon sokat, addig amig egy 250es tempot nem érsz el és akkor már elég stabil lesz a kezed, akkordok is menni fognak.
2019. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Mojjo ***** válasza:

Azért nem szokták ezt elmondani/leírni, mert egy dalhoz többféle pengetés is jó, és ezt magadnak kell hallani. Idővel menni fog gond nélkül. Keress rá youtubeon arra, hogy "guitar strumming patterns". Addig is, 4/4-es daloknál simán négyszer húzd lefelé ütemenként a pengetőt, 3/4-eseknél háromszor, és ez gyakorláshoz az elején megfelelő lesz.


A kettes meg hülyeségeket beszél, ne törődj vele. Akkordozáshoz pont semmi értelme a skálázásnak, meg annak, hogy 250-re felmenj.

2019. jan. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert még nem tudsz gitározni.
2019. jan. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Simán menni fog később, csak még a technikával van az agyad elfoglalva. Majd ha szabadon érzésből fogod az akkordokat és a ritmusra figyelsz akkor lesz okés. Ez évek de mire odáig eljutsz észre sem veszed hogy mennyire jól megy már.
2019. jan. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Sokat segítettek.
2019. jan. 28. 01:41
 7/8 anonim válasza:

nem lehet, hogy el van hangolódva a gitárod?

Előfordul..

Egyszer a haverom hozzá nem nyúlt a gitárjához, és elhangolódott... XD

2019. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:

@7: Nem. Írja, hogy az akkordok mennek, azaz azok normálisan hangzanak, azaz a hangolással nincs probléma.

Egyébként ez a kaland nem csak a haveroddal esett meg egyszer, a gitár egy olyan hangszer, amit rendszeresen hangolgatni kell, akkor is, ha nincs használva.

2019. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!