Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám ezt megoldani?

Hogyan tudnám ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sajnos az anyukám 2 hónapja elhunyt. Van egy facebook profilja, amibe sajnos nem tudok belépni, mert nem tartottuk a kapcsolatot. Viszont szeretném letörölni a fiókját, gondolom érthető, miért. Nem tudjátok, hogy oldhatnám ezt meg? Nagyon fontos lenne.

2019. jan. 26. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha előre nem jelöltek meg kapcsolattartót ilyen esetre, a fiókhoz - érthetően - biztonsági okokból nem lehet hozzáférni. Ha automatikusan léptek be a fiókba, akkor az eszköz amin használták egyrészt megjegyezte a jelszó és csak meg kell nézni (számítógépen a böngésző beállításaiban), másrészt a fiók bejelentkezve is maradhatott, így hozzáférhetőek a beállítások. Mivel a fiók törlése egy kritikus biztonsági lépés, még ott kérheti esetleg a rendszer újra a jelszót.


Másik megoldás szintén ha van hozzáférhető eszköz de nincs meg a jelszó, hogy ha az e-mail fiókhoz van hozzáférés, mert szintén automatikusan lett beléptetve a felhasználó, hogy jelszóemlékeztetőt kérsz.


Ezek körülményes dolgok, de esélytelen úgy egy fiókhoz hozzáférést szerezni kívülről, hogy semmilyen adatát nem tudod és hozzá sem férsz olyan eszközökhöz amit a másik fél használt.

2019. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jelentened kell a profilját. Mintha egy zaklatót jelentenél. A profiljára mész, jobb felső sarokban a három pötty alatti menüben. Ott kiválasztod a "más" opciót és leírod. Lehetséges, hogy másik embertől is kérnek megerősítést ehhez, úgyhogy másnak is kell jelentenie (nem vagyok benne biztos, hogy a törléshez kell-e, de ha pl emlékoldallá nyilvánítanád az oldalát, ahhoz több ember kell).
2019. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogyan tudom bejelenteni valakinek az elhunytát vagy egy emlékoldallá alakítandó fiókot a Facebookon?

share

Cikk megosztása

A fiók emlékoldallá alakítása:

Az emlékoldal olyan hely, ahol az ismerősök és a családtagok összejöhetnek, és megoszthatják az elhunythoz fűződő emlékeiket. Az emlékoldallá alakítás a biztonság megőrzésében is segít annak megakadályozásával, hogy bárki bejelentkezzen a fiókba.

Ha a Facebook értesül valakinek a halálától, szabályzatunk szerint emlékoldallá alakítjuk a fiókot. További tudnivalók arról, hogy mi történik az emlékoldallá alakított fiókkal.

Nem szabad elfelejteni, hogy még ilyen körülmények között sem adhatjuk ki más fiókjának bejelentkezési adatait. A Facebook szabályzatával minden esetben ellentétes, ha valaki egy másik személy fiókjába jelentkezik be.

Emlékoldallá alakítandó fiók jelentéséhez vedd fel velünk a kapcsolatot.

A fiók eltávolítása:

Az ellenőrzött közvetlen családtagok kérhetik elhunyt szerettük fiókjának eltávolítását a Facebookról.

2019. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi történik a Facebook-fiókommal az elhunytam után?


Számítógépes súgó

Mobilos súgótovábbi lapok menüje


share

Cikk megosztása

Választhatsz, hogy megbízol egy hagyatéki kapcsolattartót, aki az emlékoldallá alakított fiókodat fogja kezelni, vagy véglegesen törölteted a fiókodat a Facebookról.

Ha nem törölteted véglegesen a fiókodat, akkor emlékoldallá lesz alakítva, ha értesültünk a halálodról.

Erősen javasoljuk, hogy állíts be egy hagyatéki kapcsolattartót, aki kezelheti majd az emlékoldallá alakított fiókodat. Itt olvashatsz bővebben a hagyatéki kapcsolattartókról, és arról, hogy ők mire jogosultak.

Emlékoldallá alakított fiókok

Az emlékoldal olyan hely, ahol az ismerősök és a családtagok összejöhetnek, és megoszthatják az elhunythoz fűződő emlékeiket. Az emlékoldallá alakított fiókok fő jellemzői:


A profilon a személy neve mellett megjelenik az emlékére szó.

A fiók adatvédelmi beállításaitól függően van lehetősége az ismerőseinek, hogy az emlékoldallá alakított idővonalon megosszák az emlékeiket.

Az elhunyt által megosztott tartalmak (például fényképek, bejegyzések) megmaradnak a Facebookon, és láthatóak maradnak azok számára, akikkel eredetileg meg voltak osztva.

Az emlékoldallá alakított profilok nem jelennek meg olyan nyilvános helyeken, mint például a „Kit ismerhetek?” funkció, a hirdetések és a születésnapi emlékeztetők.

Az emlékoldallá alakított fiókokba senki nem tud bejelentkezni.

Az olyan fiókokat, amelyekhez nem tartozik hagyatéki kapcsolattartó, nem lehet megváltoztatni.

Az olyan oldalakat, amelyeknél egyetlen adminisztrátor van, és a fiókja emlékoldallá vált, érvényes kérés esetén eltávolítjuk a Facebookról.


A fiók törlése

Dönthetsz úgy, hogy elhunytad esetén végleg törlődjön a fiókod. Ehhez tedd a következőket:


Valamelyik Facebook-oldal jobb felső részén kattints a ikonra, és válaszd a Beállítások pontot.

Kattints a bal oldalon a Facebook-adataid pontra.

Kattints a Fiókod és információid törlése pontra, és kövesd a képernyőn megjelenő útmutatást.


Barátoknak és családtagoknak

Ha a barátok és rokonok szeretnének a Facebookon egy további olyan helyet létrehozni, ahol közösen megemlékezhetnek szerettükről, csoport létrehozását ajánljuk.

Megtanulhatod, hogyan kérhető az emlékoldallá alakítás, illetve hogyan kérhető elhunyt személy fiókjának eltávolítása a Facebookról.

2019. jan. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok, hogy nem válaszoltam idáig. Azóta próbálkozom az eltávolítással. Megtaláltam facebookon azt a funkciót, hogy ha elküldöm a szükséges dokumentumo(ka)t+kitöltöm az űrlapot, eltávolítják. Meg is tettem, vissza is írtak, hogy készen van. Ám mindig csak pár órára tűnt el. Legalább 10-szer eljátszották ezt velem, az e-mailekre pedig, amiket külön írtam, sosem kaptam választ. El sem tudom mondani, mennyire ideges vagyok már, de próbálkozom valahogy... Köszönöm a segítséget mindenkinek!
2019. febr. 9. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!