Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van ilyen betegség?

Van ilyen betegség?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Már több éve tart az nálam, hogy egyszerűen megörülök, ha pattanásos leszek. Lehet gyerekesen vdagy bután hangzik, vagy csak sajnáltatásnak, de nem az egyszerűen ha pattanásos vagyok, akkor van, hogy nem merek kimenni az utcára, inkább eljátszom, hogy beteg vagyok, hogy ne kelljen mennem suliba, vagy ha a barátaim hívnak valahova inkább nem megyek el, mert szégyellem az arcom. Nagyon csúnyának is látom magam emitt, az önértékelésem is egy nagy nulla. Pedig őszintén nem lennék egy csúnya lány, ha szép lenne a bőrem, de így, hogy nem az egyszerűen alig birok tükörbe nézni, mindig maniákusan nézem, hogy nem jött-e ki rajtam egy újabb keserítő. Tehát arra lennék kíváncsi, hogy létezik ilyen betegség, és ennek vam neve? Illetve, hogy összefüggésbe lehet a bőröm állapota azzal, hogy nemrég gócos mandulát diagnosztizáltak nálam? Illetve segíteni fog az állapotom amiután kivették?

2019. jan. 27. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom, tizenéves vagy. Amit leírsz, az nem betegség, ez a koroddal jár: keresed magadat, keresed az önazonosságodat. Valami miatt kevéssé fogadod el önmagad, hiányzik az önbizalmad. Úgy gondolod, hogy minden tökéletes lenne a pár patti nélkül. De ugye te sem gondolod komolyan, hogy ezeken múlhat az életed boldogsága?

Az önbizalmadat nem fogod másképp megtalálni, mint hogy próbálkozol. Lesznek sikereid és kudarcaid, mint mindenkinek. Akkor leszel felnőtt, amikor a sikereidre tudsz építeni, együtt tudsz élni a kudarcaiddal, el tudod viselni azokat. Ezt megtanulni egy folyamat. Ez nem a pattanásokon múlik. Nem a súlyon. Nem a szépségen. Nem a testtájaink formáján.

Igen, orvosilag lehet, hogy a gócos mandulád miatt van pár pattanásod, de képzeld el, nekem 49 évesen is van alkalmanként és nem megyek tőle a falnak. Persze kezelni kell, ne legyen elhanyagolva, szétterjedve, elfertőződve. Ha nagyon súlyos, bőrgyógyász tud segíteni. De ha azt nézed, hogy 1-1 darab mikor jött ki rajtad, akkor úgy sejtem, nem súlyos az állapotod. Inkább a bensőddel foglalkozz, azt erősítsd meg azzal, hogy azon gondolkozol, miben vagy jó. Például hogy tegnap és ma mit csináltál jól? A tegnapi vagy mai jól megtett dolgokat mondd el magadnak a tükörbe, akármilyen picikének, érdektelennek is tűnnek és akár nevetségesnek is (nem kell, hogy bárki hallja). Legjobb, ha most elkezded.

2019. jan. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segített!
2019. jan. 27. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!