Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Manapság mennyire lehet...

Manapság mennyire lehet megèlni a festèsből/rajzolásból? Több lent

Figyelt kérdés

Tudom ez sok mindentől függ pl. Mire/ Mivel fest valaki ill. mennyire tud festeni vagy tehetséges valaki ès másoknak ez mennyire tetszik


Nagyon elterjedt mèg a programokkal való kidolgozás/alkotás ès abból nyomat kèszítès


A legtöbben a falra is inkább tapètát vagy matricát vesznek


A grafikus irodákba pedig már lehetetlen/ nagyon nehèz bekerülni


Lehetne mèg sorolni sok mindent persze előnyökkel/hátrányokkal


Èn sajnos "elrontottam" művèszeti suli helyett mást választottam pedig mióta az eszemet tudom szeretek rajzolni, alkotni ès tudok is hellyel közel


Másoknak ritkán rajzolok/festek portrèt de kb ennyi



Tágabb körben ha pl Facebookon vagy máshol hírdetnèm a munkáim mennyire lehetne ebből megèlni?


Tudom sokan vannak akik megèlnek ebből, de nagyon nehèz olyat csinálni ami tetszik az embereknek ami mèg nincs vagy új ès különleges


2019. jan. 29. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
68%
Napjainkban bárminemű művészetből (nem csak képzőművészet) csak nagyon kivételes esetben lehet megélni, ha valamilyen úton-módon felkapnak. De semmiképpen se hagyd abba, más munka mellett szabadidődben csináld és ha adatik lehetőség, vidd el a műveid kiállításra (magadnak is szervezhetsz, de az drága mulatság). Így előfordulhat, hogy egy-egy alkotásod megvásárolják vagy kapsz megrendelést, amivel egy kis mellékest kereshetsz. Több év lesz mire ez beindul, ha jól csinálod úgy 4-6 év alatt eljuthatsz arra a szintre, hogy évente 2-3 megrendelést kapsz (persze ha elég jó vagy, ezt vakon nem lehet megmondani).
2019. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem csak a festés-rajzolás az amivel nehéz eélrni valamit manapság. Minden munkahelyen el kell adnod magadat,vagy a termékedet. Persze nagyon jól is kell teljesíteni mellé.

A művászeti suliban voltunk 17-en,abból végül 5-en foglalkozunk művészettel,abból én vagyok az egyedüli aki a tradicionálisnál maradt.

A számítógépes grafikához,ábrázoláshoz nem értek,mert az alapszakon nem tanultuk,nem is foglalkoztam vele soha,de a jövőben mindenképp elmegyek tanfolyamra,mert az is kell ahhoz hogy manapság tudj kezdeni valamit a művészeti tudásoddal.

Jelenleg csak a tradicionális rajzolásból élek meg,nem keresek sokat,de kb annyit mint egy átlag gyári munkás. Csak így én osztom be az időmet,és akkor dolgozom amikor kedvem tartja. Mivel nem Magyarországon élek így korlátoltan tudom csak postázni a munkáimat és megoldani a tranzakciót,de onnan sokkal több rendelésem lenne,és ezért is költözöm majd nemsoká,így még többet fogok keresni. Nagyobb igény van rá mint gondolnád.

Először én is úgy voltam vele hogy nem éri meg. Egy-két évig hirdettem magam csoportokban Fb-n,ismerősöknek,volt havonta egy-két rendelésem. Az elmúlt évben nagyon beindult,minden héten van legalább 5 rendelésem,és mindezt úgy hogy nagyon kevesen élnek erre,kevés pénzből és mégis viszik mint a cukrot.

Magyarországon ennek sokkal nagyobb forgalma van. Ha el tudod intézni hogy külföldre is hirdess,és tudj postázni még dupla annyit kereshetsz.

Hogy grafikus irodákba nehéz bekerülni? Mindenhol próbálkoztál? Elég kevés az igazán jó grafikus. Ha pedig grafikusként akarsz dolgozni,miért nem free lancerkedsz? Kb az össze grafikus ismerősöm otthonról dolgozik,és mindig van munkájuk,csak utána kell menni.

2019. jan. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy írtatok :)


Utolsó nem próbáltam meg minden grafikai irodát csak 1-2-őt de voltak tőlem jobbak így nem jött össze, voltam külföldön de úgy gondoltam ott annyira se ismernek mint itthon szóval hagytam de örülök hogy írtál abba hagyni nem fogom semikèpp csak jobban kell próbálkoznom :)

2019. febr. 6. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!