Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A Nèmetországi Aok-tól kaptam...

A Nèmetországi Aok-tól kaptam egy jó kora összegü büntetést milyen formanyomtatvány kell bizonyitjam Magyarországon ez idő alatt volt tbm?

Figyelt kérdés
2014.01-04 ben voltam Nemetorszagban 4 hónapot most 2018.03- a mai napig egy új lakcímen tartozkodok és van aok-m most küldtek ki egy nagy összegü büntetést. De azon idő alatt mikortól követelik a pénzt Magyarországon volt tbm addig mig újra ide nem jöttem azóta itt fizeti a munkáltatóm. Melyik nyomtatványt kell ki kérnem otthonról, hogy tudjam igazolni az aok-nak? Ne kelljen büntetést fizetnem!

2019. jan. 29. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Öket nem érdekli a magyar TB, ott kötöttél egy szerzödést, és addig kell fizetni azt az összeget, amíg le nem mondod az ottani biztosítást.

Ha meg nem fizeted idöben, akkor késedelmi kamat is jön rá, ez teljesen jogos!

2019. jan. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Semmilyen szerződést nem kötöttem senkivel ép az.
2019. jan. 29. 19:26
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, amíg ott voltál, nem volt érvényes betegbiztosításod? Mert munkavállaláshoz nem a magyar kell, hanem német.
2019. jan. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az ottani munkáltatóm csak lakcím bejelentést csinált és kész. Semmit nem fizetett utánam, haza jöttem és ki se jelentett a lakcímről. Aztán otthon kezdtem dolgozni amit azzal tudnék bizonyitani, h otthon volt fizetve rendesen a tbm.
2019. jan. 30. 09:28
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az ottani munkáltatóm csak lakcím bejelentést csinált és kész. Semmit nem fizetett utánam, haza jöttem és ki se jelentett a lakcímről."


Persze, a Krankenkasse-hoz NEKED kellett volna bejelentkezni és mivel még mindig ott a lakcímed, ezért ott kell fizetned a biztosítást.

Az nekik mindegy, hogy MO-on fizetsz-e, a törvény szerint OTT kell biztosítva lenned.

2019. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!