Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Debrecenben ismer valaki...

Debrecenben ismer valaki nehéz sorsú családot akik nélkülöznek?

Figyelt kérdés

Szeretnék adományozni, rengeteg ruhánk,konyhai eszközünk, kozmetikumunk és stb van, amit nem használunk és szeretnénk odaadni rászorulóknak.

Szeretetszolgálathoz nem szívesen viszem, mert hallottam, hogy átnézik és kiszedik, amikre nekik szükségük van és a többit továbbítják csak.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2019. jan. 31. 09:13
 1/9 anonim ***** válasza:

Hallottad, mi? Gratulálok.


De tudod mit? A fideszes képviselők között nézz körül, ők mind nyomorognak.

2019. jan. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Igen hallottam. Mert szerinted nem így van? Ne legyél naiv.


Komoly kérdést tettem fel, nem vagyok kíváncsi a szórakozott válaszokra.

2019. jan. 31. 11:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Az egész országban mindenhol vannak rászoruló emberek!

Én azt csináltam, hogy elmentem egy pár szervezethez (Máltaiak, Reformátusok, Hajléktalan ellátó szoc. munkások stb.)és nem elvittem a cuccokat, hanem címeket kértem, és én magam vittem el a cuccokat, így láttam hogy jó helyre került-e, és így nem érdemtelenek kezébe kerülnek a dolgok.

2019. febr. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez jó, köszönöm szépen a segítséget :)
2019. febr. 7. 18:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez tényleg jó ötlet.

Kérdező, amikor mész a címekért, remélem kihangsúlyozod, hogy azt hallottad róluk, hogy ők mind tolvajok, akik ellopnák az adományt.

Remélem, van benned ennyi gerinc.

Van?

2019. febr. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5-ös! Nem arról van csak szó hogy ellopHATJÁK, hanem arról, hogy pl. én szeretem tudni hogy hova, kihez kerülnek az adományaim?! Ez fokozottan igaz, ha pénzről van szó!

Engem úgy neveltek, hogy a "vagyon" felelősséggel is jár...

De a "vagyonra" vigyázni kell, mert ha "nem szereted", gyorsan elhagy...:)

2019. febr. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hatos, ha nem te vagy a kérdező, akkor alapvetően nem neked szólt a kommentem. A kérdező jelentette ki kerek-perec, hogy "hallotta, hogy lopnak". Márpedig ez szerintem felháborító és gusztustalan azokkal szemben, akik - sokszor önkéntesen, fizetés nélkül - próbálnak segíteni a rászorulókon.

Hallomás alapján minden karitatív szervezetre tolvajként hivatkozni - komolyan, én szégyellem magam a kérdező helyett.

2019. febr. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es: ne szégyelld!

Mindenkinek vannak tapasztalatai: kinek ilyen, kinek olyan... Csak annak nincsenek tapasztalatai, akik soha nem adományoztak, soha sem segítettek!

Engem is negatív tapasztalat vezérelt arra, hogy "vakon" ne adakozzak... Ez nem jelenti azt hogy nem teszem, csak kicsit körültekintőbben járok el. És ezzel senkit nem fogok - és nem is akarok - megsérteni!

(Egy kétgyerekes, egyedülálló anyuka egyik kislánya nagyon súlyos beteg volt, milliós tételű gyógyszer és orvosi beavatkozás kellett a megmeneküléséhez.

Én is adtam egy soknullára végződő összeget, és kértem a tehetős ismerőseimet is erre. Nagyon takaros summa gyűlt össze. Sajnos a beavatkozás után - a gyógyszeres kúra előtt - a kislány itt hagyott minket...

Az anyuka repülővel szórta a Balatonba a gyermek hamvait, nem kis pénzért. Azt hittük, hogy a jócskán megmaradt pénzt ő is tovább adja egy másik rászoruló kisgyereknek - de nem.

Fél év múlva új autóból szállt ki, a legtrendibb méregdrága cuccokban... Egy világ omlott össze bennem.

Azóta minden kifizetésemet kétszer is leellenőrzöm, semmilyen emberi hulladéknak nem veszünk autót többé!)

2019. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ne haragudj a késői válaszért. Igen elmondom a szemükben, hiszen tudom hogy ez a “szokás”.

Szerencsére találtam egy családot, így jó kezekbe kerültek a dolgok.

Nem felvágni akarok, de mivel nem csak használt ruhákat és pár olcsó élelmiszereket vittem, hanem olyan dolgokat, amiket ők nem tudnak megvenni és mivel 3 kiskorú gyerek is él a háztartásban, ezért mindenképpen akartam hogy én adjam át.

2020. febr. 21. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!