Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csinaljak ha behiv betegen...

Mit csinaljak ha behiv betegen a fonok?

Figyelt kérdés

Kedd ota hoemelkedesem lazam van csutortokon elkezdtem kohogni is. Penteken volt az elso napom de hoemelkedessel mentem be es lazzal jottem haza. Jeleztem a tobbieknek hogy beteg vagyok de csak azt mondtak hogy az fsza. Este beszeltem a fonokkel mondtam hogy ma nem tudok bemenni mert 39 fokos lazam van.

Azt mondta hogy ok szamitanak ram mert rajtam kivul csak egy lany lesz bent (szobalanyi munka). Mondtam hogy rendben de ha esetleg rosszabbodna a helyzet megoldhato hogy eljojjek? Azt mondta sajnos nem mert bem tud kit leakasztani a szogrol. Majd egy ora mulva visszahivtam hogy ne haragudjon en beszeltem a csaladdal es fontosabb az egeszsegem mert nem hianyzik hogy barmilyen szovodmeny kialakuljon vagy tudogyulladasom legyen. Annyit mondott hogy kell igazolas mert nem tudja ezt nekem leigazolni mondtam hogy rendben. Azt mondta hogy jo szia. Eleg flegman. Ertheto mert biztos minden munkaltatonak piszkalna a csoret hogy az alkalmazott lemondja a munkat plane elso nap. De en nem fogok azert meghalni mert o nem tud behivni mast a helyemre. En arra a kovetkeztetesre jutottam hogy ilyen fonokkel nem szeretnek egyutt dolgozni aki akkor is kepes behivni ha beteg vagyok. Viszont ha azt mondom hogy nem akarok menni tobbet akkor nem tudok hirtelen milyen munkat elkezdeni. A parom mondja hogy hivjam fel oket es kerdezzem meg mi legyen a tovabbiakban en szovem szerint viszont soha tobbet nem mennek oda. De a penz kell mert a lakast fizetnunk kell es egy fizetesbol nem megoldhato illetve az elozo hely alkalmi munka volt ahol dolgoztam de oda nem mehetrk vissza mert ahogy eljottem valtott is egy masik ember.

20/L



2019. febr. 2. 12:24
 1/5 anonim ***** válasza:
1 hétre kiíratnám magam és elküldeném az igazolást , ha közben csesztetne elhajtanám és feljelenteném miközben keresnék mást . Be se mennék mert több arcot ismerek akik lazáskodtak meg csicskáskodtak bementek és lefertőztek mindenkit meg állandó bajuk lett ami tartós maradt .....
2019. febr. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez a masik amire gondoltam hogy ha korbefertoznek mindenkit akkor ok lennenek az elsok akik azt mondanak hogy hat de miert nem maradtam itthon.....
2019. febr. 2. 12:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Pontosítok ki is lépnék mert ez hogy első nap hiába jogszabály stb táppénzzel indítani merész , ha rögtön nem hajít ki kiszívatnának és neked lenne tré .
2019. febr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
En is hasonloan gondolom de nyilvan nem szandekosan vagyok beteg egy hete
2019. febr. 2. 13:41
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen munkahelyen te nem akarsz dolgozni.

Akárhogy is döntesz, keress másikat.

2019. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!