Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Bolti lopás 3000 ft. Értékben:...

Bolti lopás 3000 ft. Értékben: Mi lehet a legéletszerűbb következménye ennek, és milyen időtartamon belül? (21/L)

Figyelt kérdés
Sziasztok! A dm-ben, miután fizettem a kasszánál, a bejáratnál már várt a biztonsági őr, és a raktárba kísért. Rajtakaptak ugyanis a kamerák alapján, amint el próbáltam csenni egy 2999 ft. értékű szemöldök fixáló zselét. (A kabátom ujjába csempésztem nézelődés közben, sajnos a vonalkódot is leszedtem róla.) Elkérték a személyimet és a lakcímkártyát, felvették a jegyzőkönyvet, kérdezték, ki tudom-e fizetni a terméket, elismerem-e, amit tettem. Mindenre igen, aláírtam a jegyzőkönyvet, majd fizettem. Olyan kínos volt a helyzet, alig vártam, hogy kitegyem a lábam a boltból, viszont csak utána kezdtem el gondolkozni, hogy meg sem kérdeztem, milyen következményeket vonhat ez maga után. Utánanéztem, hogy a szabálysértési tv. szerint a szabálysértéseket elzárással, pénzbírsággal, közérdekű munkával büntetik. Bizonyos esetekben pedig elég a figyelmeztetés. Tehát a kérdésem az lenne, hogy vajon milyen büntetést kaphatok ezért, és mégis mennyi mennyi idő múlva? Pénzbírság esetén mennyi a reálisan kiszabható összeg amit ezért kaphatok? Illetve, ha közmunkára ítélnek, hány órát kaphatok vajon? Az elzárás talán nem jöhet szóba, ugye? Életem első ilyen esete volt ez, és úgy tudom, ez enyhítő körülmény, valamint az is, hogy együttműködő voltam a jegyzőkönyv felvétele során. (Amúgy rendőröket nem hívtak szerencsére.) Semmi bajom nem lenne amúgy, ha tudnám, hogy már holnap, vagy holnapután megtudom, mi lesz a "sorsom", de állítólag hónapokat kell várni, mire kiküldik levélben, hogy mi a helyzet az üggyel. További kérdés: Vajon emiatt be kell mennem rendőrségre/bíróságra meghallgatásra? Bocsánat, ha kissé összeszedetlenre sikeredett ez a kérdés-csokor, de mint mondtam, izgalmamban ott helyben eszembe se jutott kérdezősködni, interneten meg nem találok semmi egyértelmű írást arra, hogy mi a menete ennek, ha valaki ilyen csekély mértékben követett el szabálysértést. A normális válaszokat előre is megköszönöm.

2019. febr. 2. 22:27
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Miertlopsz ilyen kis szarokat?
2019. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A DM-ben nincs biztonsági őr. Melyik városban volt ez ?
2019. febr. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mivel vásárlás történt, kifizetted és aláírtad, szerintem nem lesz semmi jogi következménye. Szerintem ezzel lezárták. A jegyzőkönyv másolatán mi szerepel?
2019. febr. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kaptam másolatot. Igazából azt sem nagyon tudom, a jegyzőkönyvben mi szerepel, csak gyorsan aláírtam. Az adataim írták rá, meg szerintem azt hogy megtérítettem a kárt.
2019. febr. 3. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!