Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi legyen a továbbiakban?

Mi legyen a továbbiakban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szóval nem is tudom, hol kezdjem. Arról van szó, hogy egy 32 éves nő vagyok, akinek az élete sajnos félresiklott. Hogy miért? Legfőképp azért, mert gyerekként nem tanultam meg mértéket tartani az édességek terén. Illetve azért, mert nem figyeltem oda az ún. nüanszokra.

Nem is részletezném ezeket. A lényeg azonban, hogy én akkor is érző lény voltam, és a munkám által a társadalom hasznos tagja szerettem volna lenni. Csakhogy későn ébredtem fel úgymond, most pedig nem találok egyszerű munkákat sem már. Nyelvtudásom nincs, mert régen komlexusom volt, mikor meg kellett szólalni, informatikai tudásom szintén nincs, mert nem érdekelt. Mindig a külsőségekkel voltam elfoglalva az egyik nagynénémnek hála, aki gyerekek között dolgott. Túlságosan adott magára ahhoz a munkakörhöz. Valahogy nem illett oda. A lényeg, hogy én viszont külsőre is átlagos lettem, és nem is sikerült plasztikáztatnom a mai napig. Saját gyerekeket pedig szerettem volna, de huszonévesen. Most már nem. Azért sem, mert a hosszú viszontagságos időszaknak hála, nem lenne türelmem hozzájuk.

Olyan mintát pedig nem szeretnék közvetíteni feléjük, ami engem is 'elrontott'.

A másik pedig, hogy nem sikerült beépíteni a nevelésembe olyan lényeges dolgokat, hogy hogyan kell fenntartani önállóan egy lakást, már ha állandó párja nincs az embernek.

Mondjam, hogy egy élő fogamzásgátlási reklám lehetnék? (Ha-ha-ha)


Összegezve a lényeg, hogy nem akartam ezen a szinten leragadni, hanem a rokonokat nem zavarva, önálló, egyszerű, dolgos életre törekedtem, ami sajnos már nem fog összejönni.


Kérlek, adjatok tippet, mi legyen ezután! Köszi szépen.


(kerüljétek a 'kösd fel magad' vagy 'sétálj a vonat elé' megfogalmazásokat)


2019. febr. 3. 00:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Bántás és személyeskedés nélkül: tehát ha jól értem, akkor fiatal korodban nem csináltál semmit, nem tanultál, viszont jól elhíztál a sok édességtől, és most jöttél rá, hogy senkinek nem kell egy képzetlen, kövér, életképtelen nő. A tanácsom: kezdj el sportolni, mellette párhuzamosan nyelvet, informatikát és szakmát tanulni, majd állást keresni, és dolgozni. Azután a pénzt beosztva megélni a fizetésedből. Majdnem mindenki ezt csinálja. Hajrá!
2019. febr. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy végig tanultam az életem. Olyan területen, amivel nem lehet elhelyezkedni. Mellette nem tudtam eleget szórakozni, és nem voltak igaz barátaim. Valószínű azért, mert nem tartottak őszintének és félreismertek.

Amit írsz logikus lenne, de a fent említett dolog miatt nincs már rá kapacitásom.

(egyébként nagy szégyen, de múltkor számoltam össze, hogy 5-6 befejezetlen képzésem van)

Külön említést érdemel, hogy a munkahelyeken azért nem igazán tudok dolgozni, mert ilyen korban már mindenki másnak van családja. Ha meglátok egy kisgyereket, kész vagyok.

Nem szeretem kívülállónak érezni magam, mert annyira ronda viszont nem vagyok/voltam sosem.

A fizetés? Az pedig szinte semmire sem volt elég, mivel minimálbért kaptam. Pár új ruha és élelem... Ennyi. Ezt spórolósként mondom.

Számomra tehát vége a lehetőségeknek, mert élősködőként nem fogok élni.

Az eddigi kudarcaim után nem szívesen vágok bele már semmibe.


A meglévő családtagok sorsa is fontos, érdekel, csak úgy éreztem mindig, hogy nem illek ebbe a családba (sem). Hogy is fogalmazzak, olyan húzd meg-ereszd meg viszonyom volt mindenkivel.

És ha bárkinek baja volt, nem hozzám fordultak elsődlegesen. Mindig csak olyan voltam, mint valami szobor a háttérben.

2019. febr. 3. 06:09
 3/27 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Kész vagy, ha látsz egy kisgyereket, de azt is írod, hogy nem lenne türelmed hozzájuk. Az 5-6 befejezetlen képzés is a kitartás hiányáról árulkodik. Nézd, senki nem fog a kezedbe adni egy használati utasítást, hogy pontosan hogyan tovább. Mindenki a saját életével küszködik, okoskodik, igyekszik. Gondold át, hogy mit szeretnél, mit tudnál csinálni, és kezdj bele. tudom, hogy ez egy ilyen nesze semmi, fogd meg jól tanács, de én sem tudok jobbat így ismeretlenül.
2019. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nézd, ebben a világban minden a pénzről szól. Ha nincs, ahogy nekem sem, eláshatod magad. 'Dobálni fog az élet.'

Bárki bármit mond, az én sorsomba biztos, hogy beleavatkoztak kívülről olyanok, akik nem akarták, hogy érvényesüljek. Ezt viszont azért nem értem, mert ahogy írtam, átlag ember vagyok, átlagos elvárásokkal.

Ugye, nem gondolja komolyan senki, hogy elhiszem, ennyi idősen, ennyi tanulás után véletlen, hogy egy komoly partnerem sem akadt. Aki mondjuk mellettem állt volna, mikor szükségem lett volna bíztatásra. Nem az idős rokonaim nyakán akartam lógni sosem, hanem a párommal megosztani a dolgokat. Ez még egy másik zavaró tényező, ami miatt ki vagyok.

Mielőtt megkérdeznéd, jártam pszichiáternél, csak nem időben. A vallási dolgok felé is próbáltam nyitni.


Tudnod kell, hogy fiatalabb koromban elkövettem olyan dolgokat, amik nem voltak szándékosak vagy súlyosak, de valamilyen szinten bűntettnek számítottak.

A közeli rokonaim akkor nem vették arra a fáradságot, hogy leüljenek ezeket megbeszélni velem, és akkor irányítsanak szakemberhez.

Magamtól, mivel sokszor nem beszélek a mélyen érintő dolgokról, nem közöltem ezeket senkivel.


A kisgyerekekre visszatérve, az az oka az elérzékenyülésemnek, és azért menekülök előlük, mert túlságosan szeretem őket.

Viszont mivel a körülményeim olyanok, ahogy leírtam, én is egyfajta gyerek státuszban ragadtam. Ezért nem érzem, hogy kellő türelmem lenne hozzájuk.


Hagyjuk is, köszönöm, hogy válszoltál. Jó munkát neked a hétre.

2019. febr. 3. 14:19
 5/27 anonim ***** válasza:
Vagy azért nincsen partnered, mert olyan a felfogásod, hogy te már réges régen eldöntötted, hogy egy kalap szar vagy, és ha meg kéne mozdulni ennek a megváltoztatásáért, akkor az ellen rögtön van egy kifogásod. Tanulj meg egy nyelvet. Pénz nélkül is meg lehet. Másfél év alatt ha belehúzol rendesen. Menj ki külföldre pincérkedni, elég jó pénzt lehet vele keresni. Szar munka? Szar. Gyereket akarsz? Csomó ember van aki egyedül nevel gyereket. Nem akarsz? Akkor ne rimánkodj amikor gyerekeket látsz. Ha pasi lennék nekem sem olyan nő kéne aki már eldöntöte hogy semmire sem jó....
2019. febr. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim válasza:

Teljesen igazat adok 1-nek és 5-nek. Vallás remek, jó, de nem lehet pénzt, gyereket, állást, szakmát és minden egyebet varázsolni vele...

Ezen egyedül neked kell változtatni. Ismerek, olyat, aki 60 évesen kezdte tavaly az egyetemet!

Sok kudarcod volt... rendben is van, hogy depressziózol itt. De, ha nem fogadod el a segítséget, tippeket, akkor minek írtad ide ki a panaszod?

Kezdj el sportolni az segít kikapcsolni a minden napi gondok alól. Ha, szereted a gyerekeket, akkor írány az ovi...ott is lehet munkát találni és gyerekek közt is leszel, amúgy valaki 40 évesen is vállal gyereket. Valaki 2 gyereket vagy többet nevel egyedül ezt is meg lehet oldani.

Szóval, ne legyél lusta, menj el dolgozni, tanulj egy nyelvet ezt ingyen is lehet. Rakj le egy szakmát...ha egy 60 éves nő diplomázni szeretne, akkor miért is ne rakhatnál le egy szakmát és mennél dolgozni...SOSEM KÉSŐ ELKEZDENI!

Állj a lábadra és cselekedj, úgy mint egy igaz felnőtt és tedd rendbe az életed!

2019. febr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, de nőként nekem ezekhez már késő.


Sportoljak? Megtehetném. Lehet, hogy kissé jobb lenne a hangulatom. A külsőm azonban nem változna tőle olyan irányban, ahogy szeretném: nem töltölnének fel tőle a melleim és az arcom.

Nem is keresnék rajta semmit, márpedig a csóróság helyhez köt.


Kezdjek el egy 7. képzést?

Ugye, nem gondoljátok komolyan?


Én max. már csak "utánfutó" lehetek valami olyan fickó mellett, aki több vasat tartana egyszerre a tűzben, fent említett helyzet miatt (mivel nem vagyok nagy szám).

Vagy totál egyedül maradok.


Egész életemben azért küzdöttem, hogy mindkét verziót elkerüljem, hát nem sikerült mégsem.

Lehet, hogy egyetem mellett is úgymond "sötét voltam", azonban vannak és voltak nálam sokkal butább és mocsokabb emberek. Akiknek a munka mellett azért később legalább egy férj jut. Sajnos nekem egyik sem jött össze, mert a körülmények így alakították, és már nem is érdekel az egész.


Igénytelenül inkább nem élek tovább, köszönöm.

(Már más kontinensen sem tudnék önkénteskedni, mert oda is 30 éves korig lehetett jelentkezni)


Az idős rokonoktól pedig nem várom el, hogy befizessék a számláim, mert hányok saját magamtól, mint eddig.


Nem kellett volna bezárni azt az ételbárt Kőrösön, ahol nagy nehezen elhelyezkedtem (szintén nem túl fiatalon). Nekem akkor pecsételték meg a sorsomat, pedig próbáltam rendesen végezni ott a feladataimat.


Később ennek olyan jelentőséget tulajdonítottam, hogy biztosan a rokonok szeretnének, hogy egy kicsit velük is foglalkozzam, ne csak a munkával. Nos, rá kellett jönnöm, hogy egyáltalán nem kérnek belőlem, még írásban sem. Az egésznek annyi volt a célja, hogy pszichológiailag teszteljenek, és visszakanyarintsanak abba az irányba, ahonnan elindultam.

Gratulálok!


(magamnak nem, amiért nem sikerült az inkubátorban vagy hol elpusztulnom)


Az egész helyzetem tiszta libikóka. Egyik pillanatban úgy érzem, legalább a szomszéd bácsihoz fel kéne menni, a köv. pillanatban: minek? Nem lennék teljesen őszinte vele sem. Miért kavarjam össze, mikor lehet, már csak pár hónapig élek. Felesleges...

2019. febr. 15. 07:19
 8/27 A kérdező kommentje:

Gyerekekkel pedig nem szeretnék foglalkozni, mert akár hiszitek, akár nem, én olyan óvodába jártam, ahol levegőnek néztek. Autisztikus voltam, mert otthon is elég ingerszegény volt a környezet.

Szerettem volna a többi gyerekkel játszani, de magamtól nem közeledtem hozzájuk. Az óvónők közül pedig az egyik csúnyán lekiabált egyszer, a másik pedig kedves volt, de nem vitt oda a többi gyerekhez.


Ebből mi következhet? Természetesen az, hogy a gyerekek azt gondolhatták, valami kis elkényeztetett lányka (?) voltam, aki különbnek tartotta magát náluk.

A lánykát azért kérdőjeleztem, mert akkoriban fiús, rövid hajam volt, és a szüleim elfelejtették megkérdezni, hogy én ezt szeretném-e.

Az öltözékem pedig semleges volt, abszolút nem lányos. Tehát a sorsom már akkor meg volt írva, mondjuk.


Mostmár kinek bizonygassam, hogy én mindig is a fiúkat szerettem...

Az élet megy tovább a dolgozó emberek 99%-ának, nekem pedig minden szempontból sikerült megragadnom valami köztes szinten.

2019. febr. 15. 07:36
 9/27 anonim válasza:

1. A MŰLTBAN ÉLSZ ( ami, rohadtul (már bocsánat) nem tesz jót sem saját magadnak, sem a környezetednek) - próbáld elfeledni a gyermek kori traumákat, én is fiús kislány voltam, nagyon is és mindenki piszkált ezért, meg nagyon sok negatív dolog ért az életben pedig fiatal vagyok, bár lelkileg 100 évesnek érzem magam a sok rossz emlék miatt... de istenem az már régen volt, ideje elfeledni a múltat, és még, ha k***a nehéznek is látszik, tudom nekem is az volt, te tenni kell érte, hogy sokkal jobb legyen, még ha 30 éves is vagy te nő.

Ez az élet, fogd fel úgy hogy egy nehézkes játék, amit tilos feladni!!


2. NEGATÍV VAGY ( mindenben a negatív dolgokat nézed, ami nagyon, de nagyon, nem tesz jót az életednek ) - próbáld meg, mindenben a jót nézni, a pozítív dolgot, légy kedves, pl. a bácsinak vigyél sütit, vagy nem tudom, kérdezd meg, hogy hogyan van...ugyan, így a családtagjaiddal.


3. "Igénytelenül nem élek tovább"... tegyél, azért, hogy ne gondolj ilyeneket. Menj el szórakozni egy kicsit, vagy egy kicsit futni, kapcsolódj ki.


Legalább, 1 napig próbáld ki , kérlek. Nem kérek sokat ezzel. Ha, ezt kipróbáltad írd meg, hogy hogyan érezted magad! Mert, én hiszek benned!!!!! :)


4. AZ ÖNGYILKOSSÁGOT FELEJTSD EL!

Hidd el én próbáltam, az utolsó pillanatba ugrottam el, hogy ezt nem...nem fogom, ilyen könnyen feladni, ezt a nyavajás életet, és tettem azárt, hogy jobb legyen, még akkor is, ha voltak és vannak is hullám völgyek.



5. Pszichológus is bír a gondjaidon segíteni.



(Bocsánat a trágár szavakért.)

2019. febr. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Mindezt, nem bántásból mondtam, hanem segíteni szeretnék neked!! :)
2019. febr. 16. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!