Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik instagramon storyt írnak...

Akik instagramon storyt írnak azok honnan szedik hozzá a képeket?

Figyelt kérdés
Pár napja elkezdtem instán egy storyt, már me is írtam pár részt, de nem tudom feltölteni, mert nem találok hozzá jó képet. Egy csomó keresőszóval kerestem képeket a Googlen de nem találtam semmi normális képet. Akik storyt írnak tudnak ajánlani vmi jó oldalt, ahol ilyen képek vannak? (a képeken ilyen emberekre gondolok, pl barátnők ölelkeznek vagy képek emnerekről az iskolában, de nem beállított fotó, amin mindenki a kamerába néz, hanem ilyen pillanatkép szerűek)

2019. febr. 9. 16:27
 1/4 A kérdező kommentje:
Köszi, #1 az ilyen jellegű válaszoktól meg lehet kímélni...
2019. febr. 9. 16:49
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Pinterest, Tumblr, Google?

Ennyire ne legyél már életképtelen... -.-

2019. febr. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%
Igazából nem feltétlenül le szedjük a képeket. Mi is fotózunk! De amúgy Pinterest, Google
2019. febr. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Pinterest, Tumblr, Google"

Meg olyan szerzői jogi per, hogy még az ükunokáid is fizetni fogják. Rosszabb esetben személyiségi jogi per is.

Attól, hogy valaki feltöltötte internetre, nem jelenti azt, hogy a tiéd. Feltételezem te sem szeretnéd a sztoridat, a saját szellemi termékedet, egy vadidegen blogon viszont látni - max odab###va mellé a neved.



Szerintem sokkal jobban jársz, ha:

- magad fotózol

- ingyenesen felhasználható stock fotókkal dolgozol. Pl itt van egy hosszabb lista, ami alapján eldinulhatsz: [link]

- vagy a megfelelő creative commons licenszekkel ellátott képeket használod. A CC licenszeknek több fajtája van, érdemes ismerkedni velük: [link] ugyanezeket a licenszeket használja pl. a flickr is [link]

Arra érdemes még ügyelni, hogy ha vágod a képet (pl. az insta megvágja a két szélét, hogy tudja tartani a saját képarányt), az is a kép megmásításának számít - ezt sokan nem tudják.

2019. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!