Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy melyik...

Honnan tudhatom, hogy melyik címemre regisztráltam a bankkártyámat?

Figyelt kérdés
Venni szerettem volna valamit egy üzletben, amit havi szinten kell fizetni, és a kártyaadatok között a címet is kérik, de nem emlékszem, hogy a kettő közül melyiket adtam meg. Vajon az baj lenne, ha rosszat mondanék?

2019. febr. 10. 11:22
 1/1 2*Sü ***** válasza:
100%

Alapvetően onnan, hogy emlékszik rá. Illetve ha az ember költözik, akkor – már csak azért, hogy a bank levélben való értesítéseit megkapja – besétál a bankba, és módosítja a címét.


De ha valaki balga mód el is mulasztja ezt, akkor a bankkártyához nyilván tartozik egy bankszámla is, azzal kapcsolatban a bank időről-időre szokott küldeni ilyen-olyan leveleket, nyilván arra a címre, amilyen címet megadtál nekik. Sok banknak van online felülete, alkalmazása, amiben egyrészt megnézhető, másrészt akár módosítható is a cím.


De ha minden kötél szakad, akkor be lehet sétálni a bankba és ha nem tetted meg, akkor módosítani a címedet arra a címre, amit otthonodnak mondasz, ahol élsz.


> Vajon az baj lenne, ha rosszat mondanék?


Passz. Kontextus, részletek nélkül nehéz lenne megmondani. Jó eséllyel nem gond, de adott esetben lehet ez oka akár a hitelszerződés érvénytelenné nyilvánításának is.

2019. febr. 10. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!