Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy krimi szerű könyvet...

Egy krimi szerű könyvet kezdtem el írni de a főszereplőnek (MELISSA) nem találtam vezetéknevet. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

2019. febr. 17. 09:04
 1/2 anonim ***** válasza:
tudnék. Én úgy csináltam, hogy elolvastam egy gyári DVD film stáblistáját, és a jól csengő neveket kiírtam, felhasználtam.
2019. febr. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésed helyesen:

Egy krimiszerű (egy szó) könyvet kezdtem el írni, de (vessző) főszereplőnek nem találtam megfelelő nevet. A keresztneve Melissa lesz. Tudnátok segíteni?


Nem igazán értem, miért ennyire központi kérdés ez? Beszélő nevet akarsz?

Munkámból adódóan rengeteg könyv átmegy a kezemen (no meg olvasni is szeretek).

Sejtésem sincs, egy név jellemzi-e a szereplőt. Hercule Poirot épp úgy lehetne hentessegéd, postás, mint űrhajós vagy matematikaprofesszor.


Ám legyen, valamiféle olyan nevet szeretnél, ami jellemzi őt, bármit is gondolok erről.

Ez esetben ismerni kellene a főszereplőt. Kicsoda ő?

Idős vagy fiatal? Szelíd lelkű vagy gonosz. Jellemes vagy jellemtelen? Alacsony duci vagy magas és keszeg? Falusi vagy városi?


Esetleg csak arról van szó, hogy a két név ne nehezen kimondható, vagy ne legyen vicces. Pl. Botka Karola, Szőke Barna.

2019. febr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!