Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jelenleg kb milyen fizetésre...

Jelenleg kb milyen fizetésre számíthat egy technikusi végzettséggel rendelkező az eonnál hálózatszerelőként?

Figyelt kérdés
Pályakezdőké érdekel elsősorban (nem a kezdő fizetés, hanem 1-2 év elteltével) milyen bérekre és egyéb juttatásokra lehet számítani? Nyilván nem arra vagyok kíváncsi hogy hajszál pontosan mennyi a fizetés, hanem csak kb milyen az átlag? Esetleg tapasztalatokat is szívesen olvasnék, hogy milyen ott dolgozni. Köszönöm a válaszokat!

2019. febr. 20. 09:58
 1/5 A kérdező kommentje:
A leírás első mondatát úgy értem, hogy tudom, hogy az első félévben jóval kevesebb a fizetés. A szükséges vizsgák elvégzése utáni érdekel. Pl készenléti ügyelettel.
2019. febr. 20. 10:05
 2/5 anonim ***** válasza:
A garantált bérminimum jár ami 195.000 Ft. most azt hiszem, ha erre rájönnek a juttatások felmehet 230.000 Ft.-ra is akár. De ez sokmindentőől függ.
2019. febr. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A szerelői élet, az, hogy is mondjam, érdekes. Amíg az ember erős, egészséges (fiatal), addig muri az egész, szuper a kalandozás 16 méter magasban vagy egyedül elakadva a hóviharban két zselici falu között (a tavaszi olvadás után kimentenek, semmi gond). Aztán, ha elkezd fájni a térded, kétszer megfázott a derekad, már szükséged lenne a 6-8 óra alvásra, de csak kettő jut, és kómásan vezetsz meg nyúlkálsz a húszezer voltba (persze, nem húsz az, csak tizenháromésfél a fázisfeszültség), akkor már nem olyan móka, és még van 20 év a nyugdíjig.

A másik meg, hogy is mondjam, képes vagy-e megérteni, mások mit mondanak, és szinte szó szerint azt végezni, se többet, se kevesebbet, egy életen át szó szerint hibamentesen? Mert itt aztán érvényesül Darwin papa teóriája, aki elhülyül, annak egyszer lehet szerencséje, egyszer vigyáz rá a társa, harmadszor meghal.

Mindezeket nem riasztásképpen, csak a helyzet jobb ismerete miatt.

Mert itt van például az előbb nem említett (de arról szól a pár mondat) hálózatkezelői vizsga, ha fogalmazhatok nyíltan, de nem kedvesen, a szakemberek három csoportba oszthatóak:

1. be nem küldöd bonyolultabb kapcsolóállomásba, ha Trump elnök könyörög, akkor se

2. szájába rágod műveletenként, kétszer megbeszélitek, és megcsinálja

3. nem a műveleteket vered bele, hanem elmondod a feladatot, és ő felépíti magának a műveletsor, majd végrehajtja

Ezek szerint az még nyitott kérdés, hogy te melyikbe fogsz tartozni.

2019. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igazából azért kérdeztem, mert minden ex eonos ismerősöm ellene van. Azt mondják, hogy többet soha nem mennének vissza.
2019. febr. 25. 20:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, a sose menne vissza, meg amit én mondok, hogy egy ideig jó buli, de aztán már nem, az végülis nagy-nagy jóakarattal felfogható ugyanannak.

Viszont technikusi végzettséggel egy pár év szerelői gyakorlat után vélhetőleg valamilyen műszaki tevékenységet el lehet látni, az duplán jó, tudod, mit követelhetsz a kintiektől, stb.

Egy nagyvállalatnál mindig van elöljáró, és mindig van felülről jövő ostobaság, ellenben mindig van táppénz, nyugdíjjárulék fizetés, munkaruha, stb is.

Most egy kicsit lement ezeknek a cégeknek az ázsiója, de ne felejtsük el, a 90-esekben a Tesco árufeltöltőn kívül ide lehetett menni dolgozni.

És még nem beszéltünk a szakmai oldaláról. Én mondjuk már a középiskolában, semmiféle kapcsolat nélkül is a villamos művek tárgykört szerettem, azért is lettem áramszolgáltatós egy életre, de hát ki mit szeret meg akar - van, aki semmit.

2019. febr. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!