Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy gondoljátok?

Hogy gondoljátok?

Figyelt kérdés
Ha valaki kimegy Svájcba katonának, és nincs állampolgársága, akkor mit lehet tenni? Egyáltalán felveszik? (Magyar származású személyre gondolok)

2019. febr. 22. 06:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt, hogy nem lehet katona amíg meg nem szerzi az állampolgárságot. De a svájci gárdába egyébként is nagyon válogatnak. Még azon is elcsúszhat az ember, ha túl alacsony.
2019. febr. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
(#1-es) Na, az szép. És... Kettős állampolgársággal?
2019. febr. 22. 21:22
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz megszerezni, nem szívesen osztogatják (már ha még lehet egyáltalán, egy éve még volt). Minimum 10 évet ott kell élned, utolsó 5 évben minimum 3-at egy településen stb. És, ha a szomszédaid nem akarják pl, hogy megkapd mert nem tetszel nekik akkor nemes egyszerűséggel nem kapod meg.


Nagyon nehézkes, drága és hosszú folyamat. Addigra már szinte kiöregszel abból a korból, amikor még besoroznának. Jó, ha pl 14 vagy és holnap már költözöl is ki az más. A 8 és 18 év között ott leélt évek amúgy duplán számítanak.

2019. febr. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Nellyfox2008 válasza:
(Én vagyok) #3-mas, azt esetleg le tudnád írni nekem, hogy mennyi a korhatár? (Avagy hány éves kortól nem "vesznek fel"?
2019. márc. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Konkrétan azt, hogy mi a max korhatár azt nem találtam meg. Annyit viszont igen hogy átlag 3 éves képzés van, kötelező a büntetlen előélet, jó fizikai állapot (egyértelmű), B kategóriás jogosítvány, és a perfekt német mellett egy másik nyelv hibátlan ismerete.


[link]

2019. márc. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Miért ilyen nehéz?
2019. márc. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha eleve ott születsz/nősz fel akkor pont annyira nehéz mint egy magyarnak Magyarországon katonának állni.
2019. márc. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!