Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a teendő akkor, ha se...

Mi a teendő akkor, ha se munkám, se rendes végzettségem nincs, amiben el tudnék helyezkedni, és pénzem se tovább?

Figyelt kérdés
Nagyon frusztrál a gondolat, hogy semmi se tudok így hozzátenni a családi portához, én tényleg szeretnék jobb lenni, de 24 évesen fiatalként nem hiszem, hogy sima érettségivel meg OKJ-vel amihez nincs gyakorlatom, kapkodni fognak értem valaha is. Zavar, hogy egy ekkora gyökér vagyok, hogy max. 1 hónap próbaideig tudom húzni helyeken, mert ennyire szerencsétlenül lassú és ügyetlen vagyok. Mégis merre tovább? Van más is ebben a cipőben?

2019. febr. 22. 22:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Konkrétan, kedves Kérdező, én még papucsban vagyok, de megpróbálok válaszolni neked.


Nem vagy gyökér! Egyelőre nem találtad meg azt, hogy mi lenne a megfelelő munka számodra. Ez attól is függ, hogy az ország mely területén élsz. Illetve, hogy adekvát tanácsot adhassunk, tudnunk kellene, h mit is takar pontosan az ügyetlenséged. Milyen munkákat próbáltál eddig, amik nem váltak be neked?


Ha kapunk több infót tőled, pontosabban tudunk segíteni. Ha nem, akkor olvasd el a HVG Diploma c. különszámát. A cím ne tévesszen meg, nem csak felsőoktatásról szóló infók lesznek benne, hanem középfokú végzettségűeknek is szól a kiadvány. Benne lesznek a munkaerőpiaci trendek, azok a tendenciák és változások, amikk 2-5 éven belül várhatók. Pl. javaslatok arra, h mit tanulj. Jelenlegi helyzetedből vsz a tanulás és/vagy a költözés visz ki legegyszerűbben.

2019. febr. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Legalább szép vagy? Már azzal is sokra vihetnéd ha már lány vagy. (A felhasználónevedből gondoltam)
2019. febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az ügyetlenségem konkrétan azt takarja, hogy kihagyok valamit, ha megpróbálom a tempómat felvinni. Egyszerűen nem tudok időre dolgozni, pláne nem nagy nyomás alatt. Mert akkor a határidőn kattog az agyam, és nem a feladaton.


A szépség relatív, kedves második, erre nincs jó vagy rossz válasz. Inkább azt mondanám, hogy pont olyan átlagos vagyok, mint mindenki más. Dolgozom az egészségemen, figyelek a higiéniára, ez teljesen alap dolog, engem még neveltek erre, ahogy sok más embert is. Viszont felmerült bennem a kérdés, hogy így mit csináljak, mert szeretnék még egy szakmát, családilag döntöttünk így, hogy akkor próbálkozzam mással, amire van kereslet is. Fejér megyében, a Velencei tó környékén lakom, és igen, itt probléma, hogy munka maximum szezonálisan van, messzebbre meg lakóhely miatt nem hajlandók felvenni azon indoknál fogva, hogy hogyan járok be? Nem bíznak a vonatok menetrend szerinti pontosságában, amit sokszor alá is írok. A közlekedés előző helyemen is probléma volt.

2019. febr. 26. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!