Debrecen TÁG IB?

Figyelt kérdés

Debrecenben szeretnék továbbtanulni, méghozzá a TÁG Ajtp-jét szemeltem ki. Sok ismerősöm tanult Ajtp-ben, csak nem Debrecenben, és nagyon jókat mondtak.

Viszont hallottam erről a Nemzetközi Érettségiről, ajánlották nekem, viszon nem sok mindent tudok róla.

Amik kérdéseim lennének:

-Fizetős?

-Valóban nagyon erős (annyira hogy azért ne tanuljak ott)?

-Ez iskola melletti képzés, vagy valóban csak kevés órám lenne?

-Mi a véleményed róla?

Ezek lennének a főbb kérdéseim, de emellett kíváncsi lennék az ottani Ajtp-ről is a véleményetekre! :)



2019. febr. 25. 21:16
 1/3 anonim válasza:

Szia! Sok barátom jár oda, illetve én is Tág-os vagyok.

- Az IB nem fizetős, egy ingyenes 2 éves "képzés".

- Nagyon eltér a magyar oktatási rendszertől, mind a tanulási módszerekben, mind tantárygakban, számonkérésben, mindenben. Nagyon nehéz már akitől hallottam-de ez nagyban függ attól, hogy milyen tantárgyakat választol. Nem kivitelezhetetlen, de sok szorgalmat igényel és nagyon más.

- Az IB egy rendes, habár rendhagyó osztály. Nem lenne kevés órád- néhány nap kifejezetten sok van, néhány nap 4. Tehát ugyanúgy leterhel mint egy normális tagozat.

- Akik odajárnak általánosságban szeretik. Nagyobb lehetőséget ad az önállóságra, arra hogy biztos angol tudást szerezz. Viszont anbak ajánlanám aki nem Magyarországon akar továbbtanulni, mert az anyag nem az itteni követelményrendszereknek megfelelő.


Minden évben van nyílt nap az érdeklődők számára.

2019. márc. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ! Sokat segített!

Még arra lennék kíváncsi, hogy lenne-e lehetőségem ösztöndíjat kapni egy külföldi egyetemre az IB segítségével? Illetve még azon gondolkodtam, hogy megéri-e. Mivel nem vagyok túlzottan informárt az IB-vel kapcsolatban, ezért nekem úgy jön le, hogy két év a gimiből elmegy folyamatos tanulással (ilyet is hallottam), és ha nem kapok ösztöndíjat, lehet, hogy nem lenne sok értelme. (nekem sontos lenne az ösztöndíj)

Előre is köszönöm a válaszokat! :)

2019. ápr. 10. 20:42
 3/3 anonim válasza:
Szerintem az IB-vel sokkal nagyobb esélyed van bejutni külföldi, mondjuk Brit egyetemekre. Persze, az ösztöndíj így sem garantált, mert jó eredményt kell elérned az IB-ban, hogy egy jó helyre felvegyenek.:)
2020. febr. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!