Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egyéb kérdések » Egyéb kérdések

A kérdés
Winston1984 nevű felhasználó kérdése:

IRODALOM! Ki ez a költő/író?

Annyit tudok, hogy német romantikus volt és, hogy kihívta Goethe-t párbajozni, de végül megölte a feleségét, majd magát is azt hiszem. Köszi

Keress kérdéseket hasonló témákban: irodalom, költő, író, Goethe, német, párbaj

febr. 27. 18:43  Privát üzenet  

A válasz
August Kestnerre gondolsz szerintem

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/1Időpont febr. 27. 19:17 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ki a kedvenc írótok, költőtök?
Rímel-e ez a két szó v. kicsit sántít?
Mi a neve annak a magyar költőnek aki egy francia nőt úgy csábított el hogy a fülébe súgta hogy "fül olaj" de abba se vagyok biztos hogy ezt súgta fülébe. Kérdéseim: Ki mondta és mit mondott?
Találtam egy kéziratos (kimásolt? ) magyar verset a költő megjelölése nélkül. Stílusából ítélve modern (nem klasszikus) költemény. Szeretném kideríteni, hogy ki írta. A gugli nem segített.
Arany János nagykőrösi balladájaiból kellene fogalmazást írnom, viszont semmi ötletem nincs összegzésre. Tudtok tippeket, hogy milyen szempontok szerint tudnám megfogalmazni?
Melyik híres költő verse nyomán írta meg Arany János a Családi kört?

Kérdések az Egyéb kérdések rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!