Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vajon az korrekt dolog, hogy...

Vajon az korrekt dolog, hogy idegenek kimérettetik az én kerítésemet, hogy jó helyen van-e?

Figyelt kérdés
Nem a szomszéd, hanem a negyedik szomszéd úgy gondolta, hogy minden értesítés nélkül a földmérőkkel kiméretteti a telkemet, ami 30 éve be van kerítve. Nem kellene értesítést küldeni esetleg?

2019. febr. 28. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Értesítést? Miről? A telkeden kívül mindenki azt csinál amit akar.
2019. febr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló! Semmit nem értettél meg a kérdésből, de okoskodsz.

Kérdezőnek az a baja, hogy egy vélhetően csak kellemetlenkedő személy belenyúl a magánügyeibe. Valószínűleg semmi köze ahhoz a telekhez.

A földmérők nem az utcán fognak álldogálni, hanem bemennek mérni. Nem úgy történik, hogy fognak egy colstokot, kihajtogatják, s megmérik, milyen hosszú az utcafronton, a mélységét meg megbecsülik. Itt precíz műszeres mérésről van szó, s össze kell vetni a földhivatalban rögzített adatokkal. Szomszédok néha centiken (!) tudnak vitatkozni, pereskedni.

A jogalapot nem tudom mi lehet, mert nyilván nem fognak mérni csak úgy. Olyan nincs, hogy bejelentem, hogy szerintem ez és ez van, de közöm nincs hozzá jog szerint.


****

Kellene, már csak azért is, hogy ne menjenek ki feleslegesen. És mint fentebb írtam, valami jogalapnak is kell lennie a dolognak.

Mi lehet ez?


Az, hogy régen be van kerítve önmagában semmi. Véleményem (és tényleg csak az), ha három évtizede (vagy régebben) jogellenesen is jutottak a telekhez, ennyi idő múltával már nincs jelentősége.

2019. febr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan értem a kérdést. Te nem érted a válaszomat.

A lekerített telkemre SENKI nem jöhet be - se szomszéd, se földmérő, se az atyaúristen. Kint meg azt csinál amit akar.

Mellesleg nyilván nem véletlen a méricskélés, van annak oka, még ha a kérdező szeretné is elhallgatni.

2019. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem jogilag alapvetően mindenki csak a saját telkét mérettetheti le, arra van joga. Másét közterületen szintén van joga méretni, de bemenni a birtok területére, csak a birtokos hozzájárulásával tud.


Egyébként, ha a mérést megrendelőnek fontos érthető ha ellenőrizteti a sajátját, mert miért is ne, hiszen létezhet eltérés a saját telke határain, amit jogosan felvethet. A többedik szomszéd az neki olyan, hogy egy akárkihez menne be mérni. Engedély nélkül nem teheti meg, és szerintem a földmérőknek nincs erre jogot adó végzésük, amivel akárhova bemehetnének.


Ha felmutatja a jogalapot adó végzést a földmérő, akkor internetről hivatalos telefonon ellenőrzöd, hogy valóban kiadtak -e ilyen olyan papírt. De kétlem. Ha Földhivatal ellenőrizne azt igazolni is fogják, a munkatársuk igazolványa és neve alapján.


Mindenki méresse a sajátját, ha az szükséges.

2019. febr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!