Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az én tulajdonom is a 3d...

Az én tulajdonom is a 3d modell amit rajzolok vagy teljesen a cég tulajdona?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3d modellezőként dolgozom jelenleg de munkahelyet szeretnék váltani. Kérdésem a következő lenne:


Az önéletrajzomhoz csatolhatom az eddigi munkáimat modell esetleg telefonos fénykép vagy bármi egyéb formában. Esetleg bevihetem interjúra vagy ez teljességgel a cég tulajdonát képezi és lopásnak minősül bármi efféle?


Válaszokat előre is köszönöm!



2019. márc. 1. 16:46
 1/4 A kérdező kommentje:
Mint referenciát vinném magammal természetesen nem pedig eladni/ vagy bármi egyéb.
2019. márc. 1. 16:47
 2/4 anonim ***** válasza:
A szerződésedben nincs erre vonatkozó rész?
2019. márc. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 csatrad ***** válasza:

En is dolgoztam mar modellez/animatorkent, de minden egyes darabot elmentettem magamnak, hiszen jovobeli munkakhoz jo alap es minnel tobb ilyened all rendelkezesre annal gyorsabban tudsz osszeollozni ami kell.

A ceg valoban az o tulajdona de csak AZ ES abban a formaban es arra a celra. Ha mas cellra hasznalod fel (referencia, bazis egy uj modellhez) akkor ugyanugy nem szolhatnak bele, mint ahogy nekik sem kell teged megfizetni ha az eredetit modositva ujra ertekesitik.

A munkadrol leszel hires es a munkadon latszania kell hogy te csainaltad.

Ez a kijelentes valtozhat a munka jellegetol.

Pl mikor marka jelzest keszitettem, akkor annak jellegzetesseget nem hasznalhatnam egy masik markahoz.

De mikor oktato animaciokat keszitettem gyakorlatilag a mar letezoket is az en jellegzetessegeimre KELLETT a keresukre keszitenem es mas helyen valszeg ugyanezert vennenek fel.

De minden esetben MENTS EL MAGADNAK MINDENT arany szabaj es minimum 2 helyre. Nekem sima vinyon, usbn es neten is mentve van.

2019. márc. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Simán csinálj portfóliót és csatold az önéletrajzhoz. Még ha a cég tulajdona is, a mutogatással nem szegsz törvényt.
2021. febr. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!