Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendelt már valaki aliexpressr...

Rendelt már valaki aliexpressről? Mennyire megbízható? Kb mennyi idő a szállítás?

Figyelt kérdés

2019. márc. 8. 21:00
 1/6 anonim ***** válasza:
nem, még senki sem rendelt a világ legnépszerűbb webshop-jából és egyáltalán nem megbíztható!
2019. márc. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kb.1-2 hónapon belül érkezik a csomagod
2019. márc. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Meg nem is hallottam rola soha
2019. márc. 9. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Rosszul tettem fel a kérdést😂

Kinek mi a véleménye az aliexpressről?

2019. márc. 9. 08:53
 5/6 anonim ***** válasza:
Többször használtam már, max 3 héten belül megéerkezett az áru.
2019. márc. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 2*Sü ***** válasza:
100%

Az AliExpress nem egy klasszikus webshop. Olyan, mint az eBay, vagy mint Magyarországon a Vatera. Különböző – így különböző megbízhatóságú, gyorsaságú, rugalmasságú – eladók tesznek fel különböző – különböző minőségű – termékeket.


Külön lehet értékelni az adott terméket. Ez az értékelés megtalálható a termék oldalán egyrészt összefoglalva a termék neve alatt (pl. ★★★★☆ 4,1 (16 votes)), valamint részleteiben lejjebb, a Feedback fülön. Ezzel képet kapsz arról, hogy a vásárlók mennyire tartják jónak a terméket, esetleg milyen problémák lehetnek vele.


Hogy ki a termék eladója, az meg a termék oldalon a címsor alatti extra címsor alatt található, az AliExpress logó felirat alatt (Store: ####). Erre kattintva megnézheted az eladó termékkínálatát, illetve az eladó értékelését, szintén a Feedback fülön. Ott elolvashatod, hogy ki hányasra értékelte az eladót, és mi tetszett neki, vagy mi volt a kínja, baja.


Tehát az, hogy mennyire megbízható az AliExpress úgy önmagában, az tőled is függ. Ha alacsonyra értékelt, illetve kevés értékeléssel rendelkező eladótól rendelsz kétes minőségű terméket, akkor negatív tapasztalataid lesznek. Ha figyelsz arra, hogy jó értékelést kapott terméket vegyél, jó és sok értékeléssel rendelkező eladótól, akkor meg elégedett leszel.


Az AliExpress maga is vállal bizonyos garanciákat, vitás, problémás esetekben alkalmasint pénz visszafizetést, de úgy egy tucat vásárlás után sem tudom, hogy ez hogy működik, mert jól választottam meg a termékeket és az eladókat – még ha így pár százalékkal magasabb is volt az ár –, így nem kerültem olyan helyzetbe, hogy ezzel élni kellett volna, ezért nincsenek tapasztalataim ezügyben. Illetve az is lényeges szempont, hogy mi az, amit egy AliExpress jellegű oldalról rendelsz, és mi az, amit inkább egy magyarországi boltban vásárolsz meg. Pl. nagy értékű dolgokat – felsőkategóriás telefon, okostévé – nem nagyon rendelnék AliExpressről, de kisebb értékű dolgokat – pl. egy powerbankot, vagy egy kábelt, egy Rubik-kocka szettet, vagy egy mozgásérzékelős világítótestet – meg sokkal jobban megéri ott megvenni. (Feltéve persze ha nem sürgős a dolog, mert a szállítási idő valóban 3-6 hét szokott lenni.)

2019. márc. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!