Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Halott...

Mi a véleményetek a Halott Pénzről?

Figyelt kérdés

2019. márc. 10. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy véleményem van!
2019. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 2*Sü ***** válasza:
75%

Kezdjük a zenei alapnál. Nem túl eredeti hangzásvilágú hangsávokkal, effektekkel operálnak. Viszont jól bánnak velük, kellően dús, összetett és harmonikus az, ami végül ezekből összeáll. Olyan mint a rántott hús krumplival és savanyúsággal. Nem túl eredeti, mégis jól esik fogyasztani.


A másik oldal a ritmika. Főleg a refréneknél jól operálnak a ritmikával, nem az unalmas egyen ritmust hozzák, de nem is túl bonyolult ahhoz, hogy nehezen emészthető legyen. Néhány daluk, amivel úgy összefutottam részben ezért tetszik.


Nézzük Marsalkó Dávidot. Az énekhangja finoman szólva hagy némi kívánnivalót maga után, a hangterjedelme nem túl nagy, és még azon belül is hamis. De a rap részeknél ennyi elég is. A szöveg és a ritmus nem a legjobb, sokszor klisészerű tartalommal bír, de itt-ott felbukkannak jellegzetes és érdekes elemek benne. (A dolog másik oldala, hogy néha meg kínosan ügyetlen.) Nem mondanám azt, hogy jó, inkább úgy jellemezném, hogy „nem is olyan rossz”.


Járai Márk olyan, mint a tejszínhab csokiöntettel. Még a középszerű süteményt is kiválóvá tudja tenni. Ha van igazi tehetség a csapatban, akkor ő az. Nagyon egyedi, markáns és nagyon kellemes orgánumú a hangja, amit jól megválasztott effektekkel még inkább sikerült kiemelni. Sokat dobott az összképen az ő megjelenése, és jól is adagolták, nem viszik túlzásba, de pont ettől katartikus, mikor felbukkan a hangja a zenében. (Itt van talán némi elfogultság bennem, mert régebben személyes ismertségben voltam benne, igaz nem túl közeli ismertség volt ez. De akármennyire próbálom az elfogultságomat félretenni, objektíven is így látom.)


A szöveg nyilván popzenei szöveg, tele egy csomó közhellyel, klisével, de itt-ott akad egy-egy jó, vagy elgondolkodtató gondolat is benne. Nem túl sok, de hát nem is ez ennek a műfajnak a lényege.


Az összkép, a végtermék, azaz maga a zene olyan, mint a popcorn. Nem egy gasztronómiai remekmű, de bár nem túl tápértékben és ízekben gazdag, de mégis jó ízzel fogyasztható valami. De hát ilyen ez a popszakma, nincs túl magas minőségi elvárás, nem kell zeneművészeti magasságokat elérni, csak legyen fogyasztható a zene.


Az utóbbi években nem nagyon követtem a munkásságukat, de mikor igazán berobbantak a köztudatba, akkor azért azt láttam, hogy bár a zenéjük fülbemászó, hajlamos arra, hogy az ember azt kezdje el dúdolni magában, de valahogy túlságosan hasonlóak, egysíkúak a számok. Ráéreztek arra, hogy mi a zenéjüknek az igazi ütőkésessége, és ügyesen rá is feküdtek erre, csak ebben nincs túl sok mozgástér, három számot meghallgatva a negyedik már majdhogynem unalmasnak tűnik, „ilyet már hallottunk” alapon.


Erre is jól ráéreztek, és amit hallottam tőlük mostanság, próbálnak is tapogatózni, hogy hogyan tudnak kitörni abból a hangzásvilágból, ami bár sikeres volt, de nem volt benne túl nagy mozgástér. Hát… Úgy érzem, érdemes még tovább keresgélni, mert ami a mai Halott Pénz, az még nagyon nem egy kikristályosodott, letisztult valami.

2019. márc. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Nyugodtan le lehet pontozni, de én egyáltalán nem szeretem.

Ha csak Halott Pénzt hallgathatnék életem végéig, akkor inkább kitépném a dobhártyáimat.

Roppant igénytelen, kb. csak az AK26 van alatta minőségben.

De a mai tiniknek ez kell, meg a sok fullcapes, pitbulltetkós köcsögnek, aki ezektől a gyász zenéktől érzi keménynek magát.

2019. márc. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 2*Sü ***** válasza:
76%

<offtopic>


> Nyugodtan le lehet pontozni, de én egyáltalán nem szeretem.


Miért kellene? A véleményedre volt kíváncsi a kérdező. Ha az általad leírtak valóban a te véleményedet tükrözték – ami erősen valószínű –, akkor hasznos, helyes és igaz válasz volt, neked valóban ez a véleményed, és hasznos, hogy tudjuk, van ilyen vélemény is.


Nekem sincs benne a Top 100 listában, de lehet még a Top 500-as listában sem a Halott Pénz, de az a személyes ízlésemből fakad. Objektíven nézve a maga műfaján belül megítélve meg az a véleményem, amit fentebb írtam.


A modorod már inkább lehet kritika tárgya, de az más tészta. Attól, hogy másnak más az ízlése, attól nem köcsög, nem hülye, és az is sztereotípia, hogy valaki bármilyen zenétől keménynek érzi magát, és ez határozza meg az ízlését.


</offtopic>

2019. márc. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont most megy a rádióban az új számuk.


sztem átlag igénytelen tinipop lenne, de ezek a dalszövegek...vmi iszonyat rosszak. Nem tudom, hallottam-e már rosszabbat magyar előadótól.

2019. ápr. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%
Most beleolvastam a hozzászólásokat, és visszavonom, amit írtam: hallottam rosszabbat, az AK26-ot!!
2019. ápr. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Sok tini látogatja a koncertjüket mert "jófejek" de nem tudnak zenélni.)
2019. máj. 15. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 qborka ***** válasza:
78%

Szörnyű, de úgy általában a mai zenekarok azok. Lóci játszikot is betiltanám..a wellhellót is... P. József, nem is értem, miért ment kétszer az eurovízós Dalfesztiválra.


Elnézést, elkanyarodtam.


Számomra az a rekedt hang idegesítő, a szöveg béna.

2019. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Falra mászom a "zenéjüktől"
2019. máj. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 elistvan ***** válasza:
Nekem sem tetszik.
2021. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!