Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hallottatok már az Eilean...

Hallottatok már az Eilean Mór-i eltűnésről?

Figyelt kérdés
Egy kis skót sziget világítótornyának 3 őre tűnt el mondhatni nyomtalanul.
2019. márc. 11. 17:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, de mesélj ha szeretnél : D
2019. márc. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Így nem ugrott be név alapján, de a leírás alapján igen, emlékszem rá. Elég hátborzongató, de szerintem sima katasztrófa volt, nem természetfölötti eltűnés.
2019. márc. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én sem természetfölöttire gondoltam hirtelen, de akkor is nagyon furcsa volt olvasni.
2019. márc. 11. 17:41
 4/6 A kérdező kommentje:
2019. márc. 11. 17:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Foglald össze kérlek, én nem hallottam róla.
2019. márc. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jó akkor röviden. A skót partoktól kb 30 km-re található kicsiny (18 hektáros) lakatlan szigetről van szó, ahol 1899-ben világítótornyot létesítettek, amelyben folyamatosan 3 őr szolgált, akiknek időnként vittek utánpótlást (pl élelem) és váltást. 1900 december-15 én jelentették hajósok, hogy nem világít a torony lámpája, majd a december 26-án érkező utánpótlást szállító hajó utasai senkit nem találtak a szigeten. A toronyban minden rendben volt, semmi nyom mondjuk erőszakos cselekményekre, a mentőhajók közül sem hiányzott egy sem. A naplót december 15-ig vezették, amiben december 12-14 között óriási viharról számoltak be meg hogy imádkoznak mindhárman, egyikük sírógörcsöt kapott, miközben nem jelentettek vihart arról a területről azokon a napokon meg a síró férfi is tapasztalt, kemény tengerész volt, aki szinte egész életét a tengeren töltötte. Aztán december 15-re reggel azt jegyezték be, hogy elmúlt a vihar, minden rendben van végre, majd nyomtalanul eltűntek. Nem igazán találtak nyomokat, a sziget egyébként is kb 150 méterrel a tengerszint fölé magasodik, nehezen érheti el pl egy erősebb hullám. Holttesteket nem találtak, hajó nem hiányzott, a személyes tárgyak is ott voltak, erőszakra utaló jel sehol, az egyiküknek még a vízhatlan kabátja is ott volt a toronyban.
2019. márc. 11. 18:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!