Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki több èv...

Van itt olyan, aki több èv külföldi èlet utàn hazaköltözött? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig èltèl külföldön? Hol? Mennyi ideje vagy otthon? Mièrt mentèl haza? Megérte hazamenni? (Èrzelmileg, anyagilag stb)

2019. márc. 12. 16:14
 1/4 Remény101 válasza:

Én!!!

11 éves koromig éltünk kint Kanadába, aztán költöztünk haza. Hát mondom a főbb témákat:

Iskola: Az oktatási rendszer nagyon gyenge a magyar állami iskolák mellett, maximum ha egy "nagyon szigorú" magániskola ér fel a magyar sulikkal.

Keresés, munka: Még egy takarító is kap 400.000Ft-ot, egy ügyvédi asszisztens meg simán megkeresi a 800.000Ft-ot.

Árak: Az élelmiszer drágább egy kicsivel, a piperecikkek, média eszközök viszont fele annyiba kerülnek.

Igazából nem olyan bunkó társaság, mint Magyarország. Kedvesebbek, segítőkészebbek az emberek, nem tolakodnak, tudnak pl. a busz felszállásakor rendesen sorba állni, nem előzgetnek az úton mint aki le akar tarolni, stb.


Azért költöztünk haza, mert a szüleim szerették volna, hogy magyar közösségben nőjek fel, és megismerjem a magyar kultúrát,szokásokat. Aztán anyáék bio gazdálkodással akartak itthon foglalkozni, és ott ahol mi laktunk, nem volt ehhez megfelelő időjárás (a borult ég fogadott télen, nyáron, nagyon ritkán dugta ki az orrát a nap) meg ha délebbre akartunk volna költözni, nagyon drágák ott a nagyobb telekkel rendelkező ingatlanok. Ezért jött össze végül, hogy haza költözzünk. Remélem tudtam segíteni. :)

2019. márc. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor te kint születtèl? Most hàny èves vagy? Örülsz neki, hogy a szüleid ìgy döntöttek?

Èn 31 vagyok. 7 ève èlek Hollandiàban De pont, hogy azon gondolkodom, hogy nem tennèk-e jobbat a (jövőbeni) gyerekemnek, ha itt maradnèk ès egy gazdasàgilag erősebb tàrsadalomban nőne fel.

Örülök, hogy ìrtàl. Kíváncsi vagyok a vèlemènyedre.

2019. márc. 12. 17:38
 3/4 anonim válasza:
Szia Kérdező, Én is Hollandiában élek már 13 éve és pont most gondolkodom a hazaköltözésen. Te hazaköltöztél végül?
2019. dec. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3as, te hazaköltöztél végül?
2021. ápr. 17. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!