Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » AliExpress Valaki rendelt már...

AliExpress Valaki rendelt már drágább dolgot, amivel volt valami probléma és vissza is adták az árát?

Figyelt kérdés
Szeretnék rendelni egy drága cipőt, de félek, hogy ha bármi probléma lenne vele, nem adják vissza egy ilyen drága termék árát.
2019. márc. 17. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Visszaadják az árát vagy kapsz kedvezményt amit levásárolhatsz, esetleg ha nem értenek egyet akkor valamennyit visszautalnak, de mielőtt vennél, elveszem a kedved:

- netről ruhát rendelni eleve nehezebb, hiszen nem próbálhatod fel, nem láthatod hogy milyen minőségű, anyagú a termék és mennyiben tér el a termékfotótól

- kínából rendelve duplán körülményes, mert egészen más mérettáblázatok és méretértelmezések vannak használatban

- kínából rendelve triplán rossz, hogy akár 2-3 hónap is lehet a termék kiszállítási ideje, 7 ezer forint felett pedig vámnyilatkozat adása után ugyanúgy ki kell fizetned rá a 27% áfát, 3500 forint eljárási díjat, és miután vártál rá majdnem lassans egy negyedévet, lehet nem is jó a termék

- bármilyen probléma esetén saját költségen kell visszaküldened a terméket és megint megreptetni vagy hajóztatni a fél világon át

2019. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az 1-est kiegészíteném: Nem 7000, hanem 12.000 felett kell vámot fizetni.


Én mezt vásároltam, nem jött meg, a pénz rendben vissza is jött. Az AliExpress előnye, hogy az eladó csak akkor kapja meg a pénzt, amikor te visszajelzed, hogy megjött a termék vagy ha lejár a 60 nap. Addig a rendszer felfogja, így az eladónak is érdeke, hogy megérkezzen hozzád.

2019. márc. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az 1-es válaszolónak igaza van elég necces netről rendelni ruhát/cipőt. Ha nem kapod meg természetesen visszafizetik a vételárat. De ha nem jó a méret vagy szakadt silány minőség miadt reklamálsz akkor először neked saját költségből kell visszaküldened ha ők megkapták akkor fizetik csak vissza.


A vámot nem tudom hogy mennyitől számolják én rendeltem onnan 3 koszorúslány ruhát összesen 54$ volt és nem kellett fizetni vámot. Szerencsére minden rendben volt egy hónapon belül ideért ugyanolyan volt mint a képen,illetve mint a leirásban szerepelt.


A tanácsom az hogy alaposan olvasd el a többi vásárló mit ír a termékkel kapcsolatban, ha nincs vásárlói értékelés keress más eladótol.

2019. márc. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


22 euró fölött kell, az nagyjából ~6900 forint. Nem minden akad fenn a vámon, de nemsokára bevezetik hogy minden EU-n kívül rendelt áru adóköteles lesz.

[link]

2019. márc. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki segítségét!
2019. márc. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!