Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elveszett anyakönyvi kivonatot...

Elveszett anyakönyvi kivonatot hol kell újat csináltatni?

Figyelt kérdés
2019. márc. 18. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A születés helye szerint illetékes önkormányzat anyakönyvi hivatalában tudnak kiállítani egy "anyakönyvi másolatot".
2019. márc. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Az országban bármelyik anyakönyvvezetőhöz mehetsz. Ha van elektronikus rendszerben rögzítve, vagy ott születtél, akkor 20 perc és kapsz. Ha nem akkor megigenylik a születési helyedről a rögzítését, az pár nap. Attól függ melyik település, mennyire van túlterhelve.
2019. márc. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem nem igényelték meg, azt mondták utazzak el én érte, 130 km-re, ahol születtem, ahhoz az anyakönyvi irodához! Kénytelen voltam elbuszozni oda-vissza mert az anyakönyvi kivonat kellett. Ott meg húzták az időt, hogy majd ekkor meg akkor, mondtam nekem ma kell, mert megy a busz délután vissza, nem fogok még szállodát is fizetni, arra várva mikor adják ki. Végül nagy nehezn kiadták még aznap.
2019. márc. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :-)
2019. márc. 18. 18:01
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem küldhetnének el, csak ha egyáltalán nincs anyakönyvvezető ott.

És bármelyik környékbeli anyakönyvi hivatal ami közel van jó lett volna. Sajnos sokat hallok ilyen esetet... pedig nem művelhetnénk ezt.

2019. márc. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
* művelhetnék ezt.
2019. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
3-as melyik település volt ez? Mert van pár amelyikük szinte mindenkit elküld...
2019. márc. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Priviben megírom, nem szeretném kiírni...
2019. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!