Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Acél lágyforrasztása lehetséges?

Acél lágyforrasztása lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok!:Nagyjabol 3mm-es acel huzalbol, drotbol szeretnek epiteni makettszeru konstrukciot, tehat nem elektronikai forrasztasrol lenne szo, hanem kotestechnologiairol. Itthon csak ivhegesztom van, azzal ezt teljesen eselytelennek talalom, igy a forrasztas jutott eszembe. Lehetseges ezt barmilyen forraszanyaggal, lagyforrasztassal otthon kivitelezni? Vagy ha nem, milyen mas mod, vagy esetleg mas anyag lenne idealis erre a celra? Elore is koszi!

2019. márc. 19. 20:10
 1/6 csatrad ***** válasza:
46%

szigetelovel fogd meg a ket rudat nyomd ossze es vezesd at rajta az aramot. ossze fog hegegedni.

az iv hegesztesnel igyanezt csinalod, csak a palcat olvasztod a 2 koze, a salak meg segit elzarni a levegot

2019. márc. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért egy ilyen típusú ponthegesztést vagy ellenálláshegesztést méretezni kicsit összetettebb ennél. AWI szóba jöhet, szerintem jó fémragasztóval is penge lehet, akár formára reszelt ruhacsipeszekkel rögzítve. :) Netán gél pillanatragasztó?
2019. márc. 20. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet lágyforrasztani. Fémtisztára kell pucolni, forrasztóvízzel bekenni, egy réteg ónt felvinni a fémre és utána már összeforrasztható.
2019. márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi a valaszokat! Ez a forrasztovizes dolog nagyon felkeltette az erdeklodesemet, de nem igazan tudom es ertem, hogy pontosan mi is ez, es hogyan mukodik, es semmi komoly ertekezest nem talaltam rola. Esetleg fel tudnatok vilagositani roviden? Mit csinal a forrasztoviz ami miatt utana megfogna a forraszanyag? Amatorkent nyilvan megprobaltam erosen csiszolt 2 acel rudat osszefogatni, de egyalan nem "tapadt" meg a forraszanyag.
2019. márc. 22. 22:51
 5/6 anonim ***** válasza:
A forrasztóvíz (letwasser) sósavban feloldott cinkből áll. Ezzel bekenve a vasat, a sósav megmarja és egy cinkbevonatot képez a felületén amihez már jól tapad a forrasztóón.
2019. márc. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszi, ezt mindenkepp kiprobalom!
2019. márc. 23. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!