Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha ki szeretném próbálni...

Kertes_violetta_18 kérdése:

Ha ki szeretném próbálni magam újságíróként, merre induljak?

Figyelt kérdés
Ez egy elég friss ötlet, de rátaláltam a dologra, és úgy látom, hogy az utazó riporter szakma nagyon illene hozzám, hisz szeretek utazni, két nyelvet tanulok, és nagyon szeretek írni. 16 éves vagyok. Nem tudom, van-e arra lehetőség, hogy kipróbáljam magam, mint újságíró. Nyilván nem komoly állásokra gondoltam, csak valami kisebb helyre ahonnan legalább visszajelzést kapok, vagy egy pontot, merre lehetne elindulni. Azért fontos, mert mielőtt ilyesféle tanfolyamot vagy iskolát választanék, szívesen kipróbálnám, hogy tetszene-e a dolog. Szerintem a fogalmazásom és a helyesírásom elég jó, és kis korom óta írok (bár inkább történeteket és könyveket). Köszönöm a válaszokat! :D

2019. márc. 21. 18:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A mai világban már semmi nem úgy működik, hogy alád tolnak mindent aztán ha sikerült a feladatot abszolválni, akkor maradhatsz.

Ma már előbb neked kell letenni valamit az asztalra, és ha szerencséd van és/vagy sikerül valami kiemelkedőt alkotnod, akkor kapsz majd megbízást.

Úgyhogy tessék szépen önállóan elkezdeni csinálni azt, ami érdekel - ugyanúgy, ahogy az írást. Gondolom a történeteidet sem megrendelésre írod.

Keresel érdekes témát, amiben látsz lehetőséget, utána jársz, nyomozol, interjúzol, írsz. Tolhatod fel menet közben blogra, hogy esetleg a témában érdekeltek rátalálhassanak, illetve ha kész van az anyag, ha van valami eredmény, ha elértél valahova - tehát ha már egy külső személy számára is értékelhető információhalmazzal rendelkezel -, lehet elküldeni szerkesztőségeknek. Ha valamelyik érdekesnek találja, nyert ügyed van. Ha nem - hát, akkor valamit nem jól (vagy nem elég jól) csináltál.

2019. márc. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Itt csak annyi még, hogy tényleg ötletem sincs hogyan kell nekiállni ennek az egésznek.
2019. márc. 21. 19:12
 3/3 anonim válasza:
Merre felé laksz? Van ott valami kisebb-nagyobb regionális lap? Ha van, akkor érdemes lehet megpróbálni. Ha van épp szükségük emberre, márpedig felénk a segítség sehol nem árt, akkor lehet kérnek tőled próba írásokat és ha tetszik nekik a munkád, akkor lehet kipróbálhatod magad náluk. Sok veszíteni valód nincs. Én is így kerültem be egy szerkesztőségbe. Szurkolok, hogy sikerüljön neked is^^
2019. júl. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!