Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek vegyek kést utcára?

Szerintetek vegyek kést utcára?

Figyelt kérdés
Gázspray mindig van nálam, de manapság egyre több olyan esetet hallok a tv-ben, egyéb helyeken olvasom, hogy ezt verték agyon, azt verték agyon, ezt verték félholtra, az került kómába.. Nem is olyan régen olvastam, hogy négyen támadtak meg egy 40 év körüli fazont. Agyonverték! Na most ilyen hírek hallatán, eleg sok ilyen van azért már párszor megfordult a fejemben, hogy kést fogok hordani. Ha úgy érzem veszélyben az életem többen támadnak, nagy a túlerő jobb ha van nálam valami, mint a semmi alapon. Inkább hozzák a sittre a hideg levest, mint feküdjek a boncasztalon elven.. de még nem tudom. Lehet veszek két 40 ml-s gazspret teszek a törvényekre. Szerintetek paranoiás vagyok, hogy kést akarok hordani? Annyi mindent hallani..

2019. márc. 25. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem inkább nézd este esti mesét..
2019. márc. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Paprika vagy CR spré ! Ez megfektet kutyát rėszeget . CS CN gagyi . Inkább mellé viperát csuklópántal .
2019. márc. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Viperat nem vennék, mert túl nagy. Nem fér el a zsebben. Kést is csak akkor húznám elő, ha minden kötél szakad. Például sokan vannak kigyúrt nagydarab állatok. Ilyenkor nincs mit tenni szerintem. Lehet ha nem elég a gázspray földre kerülök akkor szet rugdosnak, ott maradhatok. Ha élő kellene vennem gondolkodás nélkül 1-2 mp és azonnal oldalba vagdosnam mindet. De Isten ments, hogy ilyen legyen. De túl sok rémhírt közöl manapság a média.
2019. márc. 25. 21:25
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, hol laksz, ahol ennyire félelmetes utcán lenni?

Minden fegyvert, amit önvédelemre választasz úgy kell megválasztani, hogy tudod, a legrosszabb esetben akár ellened is fordítható. A paprikaspré, gázspré, stb nem okoz súlyos, visszafordíthatatlan kárt, a kés igen.


Ugyanakkor szerintem igen, picit paranoiás vagy. Egy idő tán az ember elkezd figyelni ezekre a hírekre és belelovallja magát. Érthető, ha pl a közelben volt valami és azóta aggódsz, de lovagolni a témán már paranoia valamennyire. Nem tudom, mennyire megalapozott, hol laksz, merre jársz, jársz-e ki éjjel (pl mert akkor melózol).

Lehet indokolt és indokolatlan is. Azért is vigyázni kell ezzel, mert ha késed van, annak tudatában te magad is bátrabban támadsz vagy ítélsz meg veszélyesnek egy helyzetet, és akár feleslegesen agresszióba viheted a dolgot.

Szerintem egy hozzád közel állót kellene megkérdezned elsősorban, aki ismer, és a helyet is, ahol éltek.

2019. márc. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért a késsel vigyázni kell, amikor belegondol az ember jó ötletnek tűnik, de abban a helyzetben, ha te nagyon felhúzod magad,véletlen elszálsz magaddal akkor lehet majdnem halálra szurkálsz valakit.

Ha tudsz vele bánni, és kezelni az indulataid akkor nem rossz, bár én is a sprét ajánlanám.

2019. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi jutott eszembe, hogy önvédelemre nem úgy választunk fegyvert, hogy milyen "kemény" és mennyire nagy a sebzése, hanem hogy mennyire bánunk jól vele. Ha jól bánsz a késsel, akkor oké, de ha életedben nem használtad, felesleges.
2019. márc. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
83%

Kés önvédelemre?


Abban a pillanatban, ahogy megKARCOLSZ vele valakit, máris súlyos testi sértés! És Megszívtad!


Gáz vagy gumis fegyver?

2019. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
0%

Ha a gázpisztolyt használod, garázdaságot követsz el.


Férfi ne hordjon gázspayt. Szégyen. Az a nőknek való. Vegyél egy 6-7centis bicskát oszt, ha úgy van még a zsömlét is kettévághatod :D

2019. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%

Nincs azzal semmi baj, ha megkarcol, megszúr valakit. Vagy jogos lesz a védelem, vagy nem - ez a kérdező felelőssége.

A gáz az, hogy feltételezhetően nem képzett késharcos a kérdező, nincs semmilyen tapasztalata közelharcban, sem felfegyverkezve, sem anélkül.

Ebben az esetben, ha 3-4 kigyűrt kancigány nekimegy, két forgatókönyv lehetséges:

1: Kérdező kést ránt, ellenfél elveszi tőle, hisz többen van (lehet, hogy egyet megszűr, de még így is marad bőven), és a kérdező meghalt.

2: Kérdező kést ránt, erre a támadók is - és a kérdező meghalt.

Más variáció nincs. Minden olyan helyzetben, amikor a kérdező már nem tartja a gázt elégnek és kést ránt, eleve esélytelenül indul, és a késsel (amivel nem tud bánni) csak tovább rontja az esélyeit.

Ez az igazán gáz, nem az, ha jogos védelmi szituációban túlzásba esik.

2019. márc. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

9.-nek.


Ezt írtad: "Férfi ne hordjon gázspayt. Szégyen. Az a nőknek való."


Oké! Akkor TE, ne hordj, és szúrasd le magad!


Mellesleg, ha nincs spray, akkor a kutya ellen mit javasolsz, te Csaknorisz?

2019. márc. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!