Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Darazsak a padláson? Mit tegyek?

Darazsak a padláson? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már amióita itt élünk a házban gyakran előfordult hogy a szobámban darazsak voltak (ott volt a padlásfeljaró) és láttam is ahogyan a padlás ajtajától repül ki darázs. Ahogy elmegyek a garázsba általában ott repülnek be a darazsak fentre ahonnan simán tudnak a padlásra menni, és szoktam hallani hangokat mintha enyhén mozogna a plafon de mostmár másik szoba az enyém. Ilyen kisebb dübörgések vannak. Ezek lehetnek a darazsak? Ha igen mit kell tenni? Már figyelmeztettem többször a szüleimet hogy ezzel lehet kéne valamit csinálni de nem tettek semmit, én 16 évesen meg nem tudom mit tehtnék.
2019. márc. 28. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress rá: DARÁZSIRTÓ SPRAY
2019. márc. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én sprayt sem használok. Most még bőven elég hűvösek a reggelek, nem bírnak repülni, alig mozognak. A cserepekhez tapasztott kis telepeik alá vödröt teszek, spaklival leválasztom a cserépről, beleesik a vödörbe. Köves, betonos részre kiöntve, szét lehet taposni őket, vagy kővel, bármivel, agyonnyomni.

Azt tapasztaltam, hogy még nyári hajnalokon sem bírnak repülni; ha egy-kettő próbál is, lezuhan, helyben eltaposható.


Dübörögni, nem dübörögnek. Vannak, amik falba, mennyezetbe befúrják magukat, bár, hogy mozogjon a plafon? Ha tényleg befúrták magukat a falba, mennyezetbe, akkor rengeteg lehet. Akkor már darázsirtó szakembert kell hívni.


Ügyelni kell arra, nem lódarazsak-e? Azok életveszélyesek, és sötétben, hűvösben is repülnek. Erős, mély hangon donganak repülés közben. 8-10 csípés már halálos lehet. Csak akkor támadnak, ha veszélyben érzi magukat, egyébként elrepkednek az ember mellett. Hozzájuk pláne szakember kell.

2019. márc. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én hívnék szakembert csak ugye pénzem nem nagyon van még tanulok, anyámék meg annyit mondanak hogy darazsak mindenhol vannak, szerintem ha 2000 lódarázs repkedne a házban az se zavarná őket hiába mondom nekik nem tesznek semmit
2019. márc. 29. 11:30
 4/4 anonim ***** válasza:
Így van, darázsirtó spray, hajnalban, amikor a leghűvösebb van. Dübörögni padlásokon meg a nyestek szoktak.
2019. márc. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!