Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki rendelt már alliexpres-...

Valaki rendelt már alliexpres-ről futárral?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyi idő míg megjön, kb mennyit kell érte fizetni? Illetve tényleg mindíg meg fogják a vámon?

#vám #futár #allieexpres
2019. ápr. 2. 09:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha futárral rendelsz, ők automatikusan megcsinálják a vámkezelést, és annak díját ki kell fizetned. Plusz még van egy kezelési költségük is. Míg mondjuk a posta 3500-ért csinálja meg a vámolást, a DHL már 5 ezerért, plusz az adók a vámolásnál.


Ha mondjuk 10 ezer a termék, és az expressz szállítás csomagbiztosítással 4 ezer, akkor te a 10 ezer forintos termék után összesen majdnem 23 ezret fizetsz (10 ezer a termék + 4 ezer a járulékos költség + 5 ezer a DHL vámkezelése + 3780 a megállapított áfa).


Én valamikor decemberben rendeltem futárral, 1 héten belül itt volt Kínából (rendelés leadása és átvétel között nem telt el 1 hét). Ez akkor éri meg, ha neked időhöz kötött, hogy mindenképpen megkapd és ne várj 1-3 hónapot a postára.

2019. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsi rosszul tettem fel a kérdést

Nem DHL-t neztem hanem az "alliexpres standard shipping" et ami 19-27 napot ír, és ugyan én úgy tudom hogy 6000ft alatt nem fogják meg a csomagot, de valahol meg olvastam hogy minden Kínából érkező csomagot amit nem levélként adnak fel megfognak. És gondolom a termék +pk ártól függ a vám díj ha meg fogják. Tehát igazából ez a verzió érdekel meg hogy tenyleg itt van e 27 napon belül?

nem azért szeretném csomagként mert nagy érték meg bőven elég ha 27napon belül érkezik csak ha simán küldik az lehet akár 1,5-2 hónap is, nekem viszont fontos lenne hogy időben ide érjen

2019. ápr. 2. 14:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a standard shipping egyenlő a postával. Ez az átlag 19-27 nap a klasszikus 2-4 hetes átlag, amit a posta teljesít. A valóban futár általi expressz szállítás feláras, és 14 nap alatt van.


Így viszont a posta idejével kell számolnod, és az esetleges vámolással ha meghaladja a ~7 ezer forintot az ára. A 27 nap nagyon felejtős, én inkább a másfél hónap körülit látom reálisnak, de ez időszakfüggő. Október után (hálaadás-karácsonyi csúcs) már simán megvan a másfél-két hónap, október előtt egy-másfél hónap még mindig lehet (30-60 nap, és nem 27).

2019. ápr. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kis értékben szoktam sokat rendelni. Eddig sose volt se vám, se áfa fizetési kötelezettségem. Ami kisebb levélalakú csomag és nem regisztráltált küldemény azt bedobják, a többiről értesítőt kapok és a postán átveszem.
2019. ápr. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Akkor euek szerint mindegy hogy melyikkel rendelem ugyan úgy 1-1,5 hónap

akkor ide ér amikor, ide ér, futárral nem rendelem meg mert a 3000ft-os termékre 14ezer lenne a futár

2019. ápr. 3. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!