Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti találkoztatok már olyannal,...

Ti találkoztatok már olyannal, akinek a fizika jobban ment, mint a matek?

Figyelt kérdés
Személy szerint sokkal hamarabb rájövök egy fizikapélda megoldására, mint egy matek szöveges feladatéra. Nem magas szintről beszélünk, gimnáziumi tananyag. Eléggé tartottam a fizikától, mert mindenki azt mondta, hogy nehéz(alapvetően tényleg az a középsulis tárgyakból, nálunk sokan nem értik), de valahogy mégis jobban áll rá az agyam. Nyilván a tanár gyakoroltat órán, és valamennyire hasonló feladatokat kér a dogában vissza, de ez a matekkal is így van. Véleményem szerint sokkal egyszerűbb képleteket behelyettesítgetni meg hozzá gondolkodni mint egy matek feladatnál a sötétben tapogatózni. Plusz azért elmélet is van, azzal még azok is össze tudnak hozni egy 2est,akik nagyon nem konyítanak a dolgohoz. (feltéve ha a tanár kérdezi, persze 😅) Arra lennék kíváncsi hogy hányan vannak még így ezzel? (tudom, fura és sokaknak érdektelen kérdés, de csak szimplán érdekel)

2019. ápr. 5. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem mind kettő viszonylag jól megy, de a fizika kicsit jobban. Most 11.ben fizikából 5.0 az átlagon matekból 4.72. Szerintem attól függ kinek mit fogad be az agya jobban és mi érdekli inkább☺️☺️
2019. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fizika mindig nagyságrendekkel jobban ment mint a matek (bár mindkettő sokkal jobban mint egy átlag gimis diáknak).


Nem tul meglepő módon fizikus szakon vagyok :)

2019. ápr. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekünk anno aztmomdta
2019. ápr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
lemaradt a vege: nekunk anno azt mondta a fizika tanarunk, hogy aki pl 4es matekbol az 5os lesz fizikabol. az mar mas kerdes h fizikabol mindenki bugdacsolt matekbol meg azert mindig meg volt a kettes
2019. ápr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!