Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vissza lehet vinni egy 2...

Vissza lehet vinni egy 2 nappal ezelőtt vásárolt cipőt, ha fáj benne a lábam?

Figyelt kérdés

Mielőtt megvettem felpróbáltam, nagyon kényelmesnek tűnt, de tegnap egy picit hosszabb távra vettem fel és kényelmetlen... Hervisben vettem, Converse sportcipő (nem a hagyományos tornacipő.. de azt vennék helyette, egy drágább tornacipőt. Azokban sose csalódtam!)


Van értelme így vissza vinni?


2019. ápr. 7. 08:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet próbálni. De ha látszik, hofy használt, akkor nem biztos, hogy sikerrel fogsz járni.
2019. ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem hibás a termék, nem kötelesen visszavenni. A cipőkön pedig már 1-2 óra használat is meglátszik a talp kopásán. Azért nem fogják visszavenni, mert akkor kölcsönzőként használnák az emberek ezeket: kell neked egy eseményre egy jó cipő, azt egyszer ott felveszed, majd visszaviszed és visszakéred a pénzed - ezzel simán vissza lehetne élni, ha hagyják.

Fogyasztóvédelmi szempontból pedig semmilyen kompenzációra nem kötelezhető a bolt, tehát nem kell felajánlaniuk azt sem, hogy levásárolhatod a cipő árát, és akkor kivihetsz egy másik terméket. Az eladón múlik, hogy él-e ezzel a lehetőséggel - bár ha te jelzed hogy drágábbat vennél helyette, talán meglátják benne hogy nincs veszteségük veled.

Nézd meg a másik oldalát: a használt (láthatóan viselt) cipőt már nem teheti vissza a polcra, mert úgysem veszik meg.

2019. ápr. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem fogják visszavenni, mit kezdenének egy hordott cipővel?
2019. ápr. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hi

a Hervis kicseréli, nyugodtan vidd vissza

Üdv Zsolt

2019. ápr. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!