Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Orchidea elvirágzás után?

Orchidea elvirágzás után?

Figyelt kérdés

Az orchideám elvirágzás után sem száradt el, már kb. 3 hete lehullajtotta minden virágát és még most is teli van a szára élettel, gyönyörű szép zöld. Sehol sem száradt el, a vége sem.

Ennek ellenére tegnap lemetszettem azt a részt, ahol a virágszirmok voltak, de csak azt a részét, gondoltam hátha fog egy új szárat növeszteni a régiből és majd azon hoz esetleg újra virágot.

Vagy rosszul tettem? Nem kellett volna lemetszeni addig, ameddig nem kezd el leszáradni?

Tanácstalan vagyok!



2019. ápr. 8. 06:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha lepkeorchidea, akkor nem kell és nem is igazán ajánlott levágni az levirágzott szárat, mert egy idö után azon jönnek új virághajtások.

Ha csak rövidebbre vágtad, akkor annyira nem gond, úgy is kihajt a legtöbbször.

2019. ápr. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Óh, értem! Köszi a választ!

Lepkeorchidea igen.

2019. ápr. 8. 21:34
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem végig vágtam vissza, a szára háromnegyede megmaradt, csak azt a részt metszettem vissza, ahol virágok voltak.
2019. ápr. 8. 21:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor jó esélyed van, hogy a megmaradt rész ki fog hajtani!
2019. ápr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!