Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltató nem fizette ki a...

A munkáltató nem fizette ki a táppénzt. Febr.22-én adtam le a papírt a fizetésemből levonta, de azóta nem kaptam meg. A munkahelyem kifizető hely. Megkérdeztem az irodában nem tudtak semmit mondani. Eltelt 30 nap. Kérdezem, hogy ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 9. 14:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Az, hogy a munkáltatód kifizető hely, az egy dolog. Minden munkáltatónál van egy határidő, ameddig a hiányzás okának igazolására vonatkozó iratoknak be kell érkeznie, különben nem tudja az adott hónapra számfejteni a táppénzt. Kvázi, a távolléti időre nem tud számfejteni semmilyen bért, mert nincs a birtokában hivatalos igazolás. Így adott hónapban annyi nappal kevesebb bért kap az illető. Azonban, amikor a munkáltató már megkapta a táppénzre jogosító igazolást, úgy a következő havi bérrel azt pluszban számfejtenie kell. Tehát, ha te február hó folyamán voltál táppénzen, és a papírod már késve érkezett be a bérszámfejtésre, úgy a február hónapra esedékes, de március elején fizetett munkabéred kevesebb volt. Az április elején esedékes márciusi béreddel együtt viszont számfejteni kellett volna a februári táppénzedet. Nem tudom, hányadikán van nálatok a fizetésnap, de ha április eleji béreddel nem kaptad meg a táppénzt, akkor kerestesd elő a táppénzes papírod. Kinek adtad oda, az mit tett vele, hova továbbította és milyen módon? Ennek mind utána kell járni, és akár hóközi kifizetést kell kérni, mert ilyen nincs, hogy egy hivatalos, orvosi igazolás eltűnjön!.
2019. ápr. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!