Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan gyöktelenítsek számlálót?

Hogyan gyöktelenítsek számlálót?

Figyelt kérdés

Ez a feladat:

gyök alatt 70 törve 10-zel

gyök alatt 6 törve 3-mal


(Úgy kezdtem el megcsinálni, hogy számológéppel kiszámoltam, hogy 70 gyöke 8,37 és az törve 10-zel 0,837. Persze ezt tudom, hogy full rossz, és nem így kellene megoldanom.)


Sajnos sík hülye vagyok matekból, és a füzetemben sem találok rá megoldást, szóval nagyon megköszönném, ha valaki lenne szíves rávezetni a megoldásra!



2019. ápr. 14. 11:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzáírni, hogy csak a 70 és csak a 6 van gyök alatt. Valamint a kettő két különálló feladat.
2019. ápr. 14. 11:11
 2/4 anonim válasza:
A törtet szorozni kell eggyel, így az értéke nem változik. Az egyet úgy kell felírni, hogy gyök70 / gyök70. Ekkor a számlálók szorzata 70 lesz, a nevezőben pedig 10-szer gyök70.
2019. ápr. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Emeld a törtet négyzetre! (mármint ha négyzetgyök áll a számlálóban. Ha pl. köbgyök, akkor 3. hatványra))
2019. ápr. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Biztos vagy Te ebben?

2019. ápr. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!