Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit jelenthet ez az álmom? 16/L

Molnár letti kérdése:

Mit jelenthet ez az álmom? 16/L

Figyelt kérdés
Azt álmodtam hogy a régi lakóhelyem melletti faluban sétáltam este felé a panelházak között és egy férfi elkezdett üldözni egy fecskendővel a kezében amiben lila folyadék volt erre elkezdtem szaladni apáméknak a lépcsőházához de mire beszaladhattam volna a lépcsőházba addigra a férfi elkapott és bele akarta szúrni a számba a fecskendőt...Mondtam neki hogy ne majd én beszúrom magamnak...Meg is engedte és úgy mint a fogorvosok beszúrtam magamnak a lila folyadékot az ínyembe.. Ezután már nem is erőszakoskodott felindultam apámhoz és ő is jött velem mert ő is abban a lépcsőházban lakott mint az édesapám...Feljött velem apámékig és azt mondta nekem ha szólni merek neki megöl.Ezután gyorsan be szaladtam megálltam apám előtt és mintha valóság lett volna belülről az egész szám lezsibbadt és kihullottak a fogaim csak elől maradt meg vagy 2-3db...Erre én lehajoltam és a számból csöpögött a padlóra a vérem hozzá téve ott volt a halott dédnagymamám is aki végig nevette az egészet..és se apámat se senkit aki ott volt nem érdekelte hogy a fogaim kihullottak és hogy vérzek...Utána mondták rá nagy csodára hogy keressük meg ezt az ürgét aki ezt tette velem kiszaladtunk a lépcsőházba és a lépcsőn fel le szaladgaltunk mint az őrültek..Erre le mentünk a lépcsőház elé és ilyen kis beton lépcsőre le ültünk meg a fűre,az elején említettem hogy sötét volt mostanra sütött a nap és gyönyörű szép kék volt az ég..Mikor balra tekintettem hirtelen ott termett édesapám a mostoha anyámmal először csak őket láttam oda szaladtam és ahogy a bérház mögé néztem édesanyám ott állt valamiért az egész történet úgy jött le és esett le hogy ő halott csak meglátogatott...Húzta valamiért a szemöldökét aztán ránéztem apám ablakára és ott voltam én meg a bátyjám kicsinek olyan 2-3évesen mikor nem is vagyunk egyidősek mert 8év van közöttünk...Felvettem saját kis önmagamat az ölembe át öleltem és azt mondtam neki vagyis kismagamnak hogy szeretlek húgi nem értem miért mondtam ezt mikor az én voltam és húgom sincsen..Vissza néztem anyámra rámmosolygott és mivel halott volt így el is tűnt...Erre én felkeltem sírtam hozzátéve egyből a fogaim jutottak eszembe mert zsibbadt az egész szám de szerencsere megvoltak a fogaim így meg is nyugodtam egy kicsit..De fura volt hogy mikor felkeltem miért zsibbadt a szám meg az is érdekelne hogy mit akart jelenteni ez az álom mert egész nap ezen rágódom.. köszi előre is a válaszokat. :-)

2019. ápr. 14. 18:07
 1/1 anonim válasza:

Hát ugye gondolom tudod, hogy amikor fáj valamink, azt az agy produkálja annak megfelelően, amilyen jeleket küldenek a receptorok. Ha a receptorokat bénítjuk, akkor az agy nem kap jelet és nem is érezzük azon helyen a fájdalmat. Az álom ha nagyon valóságos, akkor tudja ezeket az elektromos impulzusokat hasonlóképp produkálni, mint a receptorok. Ennek okán előfordul, hogy néha egy élethű alomnál felkelés után is érezzük. Vélem is volt már ilyen, mikor hasba szúrtak és mikor felkeltem éreztem a fájdalmat valamilyen mértékben, de olyan is volt hogy egy óriási 24 emelet magas kaszás szűrt fel a kaszájára és ráncigált össze-vissza, de nem fájt egyáltalán és nem is féltem.

A fiúk pl evakuálni is "tudnak" az álmuk alatt, ha olyan élethű élményeket élnek át. Egyébként az almos elég összetett és nem véletlen lett ez ilyen valósághű. Biztos vagyok benne hogy az anyukáddal közel sem olyan a kapcsolatod, mint amilyen volt és azt érzed hogy hanyagoknak, vagy valamiféle elfojtásod van a szüleid felé, amit megkérné osztani velük, mert nem biztos hogy jó ötlet magadba tartogatni roncsolni ezzel magad.

Mindenféleképp beszélgess a szüleiddel az érzéseidről és lehet az is könnyít, ha ezt az álmot elméseket neki, úgy hogy nem elnevetgélve és mintha ez nem is lenne fontos, hanem rendesen odahívod valamelyik vagy mindkettő szülőd és keres hogy vegyenek komolyan, mert ez neked fontos és azt szeretnéd ha segítenének.


Elég összevissza lett, de talán értelmezhető

Ha lenne kérdésed, vagy felvetésed valamivel kapcsolatban, akkor nyugodtan írd le ide komiba vagy privátba. Nem ismerlek és nem tudom mik történnek veled, kivel milyen kapcsolatban vagy, így nehéz tájékozni, hogy pontosan mi is lehetett az almos mondanivalója. Az almok mindig szimbólumokkal próbálja értetni velünk a dolgokat, amiket nekünk kell megfejteni. Pl egy macska lehet egy ember is valóságban, ezt a macska tulajdonságairól lehet megfejteni, illetve hogy milyen érzéseink vannak vele, milyen szokásai vannak stb... bár az álmokra való emlékezést gyakorolni kell hogy ilyen dolgok is megmaradjanak minden nap és megtudjuk mit "mond" a tudatalattink

2019. ápr. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!